METFOGAMMA tabletki

  • METFOGAMMA to preparat zawierający metforminę i leczący cukrzyce typu 2 (szczególnie u osób otyłych) w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi lub insuliną u dorosłych i dzieci od 10 roku życia.
  • METFOGAMMA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek metforminy (Metformini hydrochloridum)

Wskazania:
- cukrzyca typu 2 (szczególnie u osób otyłych), gdy ścisła dieta i ćwiczenia fizyczne nie wystarczają do uzyskania prawidłowego stężenia glukozy we krwi

Działanie:
Metfogamma 1000 jest doustnym lekiem przeciwcukrzycowym, który zmniejsza stężenie glukozy we krwi nie tylko na czczo ale też po posiłku. Nie doprowadza do hipoglikemii, ponieważ nie pobudza wydzielania insuliny. Substancja czynna działa zmniejszając wytwarzanie glukozy w wątrobie poprzez hamowanie glukoneogenezy i glikogenolizy. Także zwiększa wrażliwość komórek mięśniowych na insulinę, zwiększa obwodowy wychwyt glukozy i jej zużycie oraz opóźnia wchłanianie glukozy w jelitach. Korzystnie wpływa na metabolizm lipidów zmniejszając stężenie cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i triglicerydów. Lek nie wchłania się całkowicie, osiąga biodostępność 50-60%, a stężenie maksymalne 2,5 h od podania. Pokarm wpływa nieznacznie niekorzystnie na czas wchłaniania leku. Metformina przenika do erytrocytów. Czas połowicznego rozpadu wynosi ok. 6,5 h. Usuwanie zachodzi w postaci nie zmienionej przez nerki oraz w 20-30% dawki z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek metforminy lub pozostałe składniki preparatu Metfogamma 1000
- ostre pogorszenie cukrzycy (w tym kwasica ketonowa)
- niewydolność nerek lub zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <60 ml/min)
- odwodnienie, ciężkie zakażenia, wstrząs, dożylne podawanie środków kontrastujących zawierających jod
- niedotlenienie tkanek w wyniku niewydolności serca lub niewydolności oddechowej, świeżo przebytego zawału mięśnia sercowego, wstrząsu
- niewydolność wątroby, ostre zatrucie alkoholem, alkoholizm
- karmienie piersią

Dawkowanie Metfogamma:
Lek podaje się doustnie. Preparat podaje się 2-3 razy dziennie. Dawka dobowa maksymalna to 3 g. U dzieci powyżej 10 roku życia oraz młodzieży dawka dobowa maksymalna to 2 g.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel