METOCARD tabletki

  • METOCARD to lek zawierający metoprolol stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej, zaburzeniach rytmu serca, stosowany pomocniczo w nadczynności tarczyc oraz wspomagająco po zawale mięśnia sercowego.
  • METOCARD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
winian metoprololu (Metoprololum)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze
- dławica piersiowa
- zaburzenia rytmu serca, zwłaszcza częstoskurcz nadkomorowy
- pomocniczo w nadczynności tarczycy
- odpowiednio szybkie podanie metoprololu po przebyciu ostrej fazy zawału mięśnia sercowego zmniejsza obszar martwicy i ryzyko migotania komór oraz pozwala na zastosowanie mniejszych dawek leków przeciwbólowych

Działanie:
Metoprolol jest selektywnym lekiem β1-adrenolityczny. Stabilizuje błony komórkowe, zmniejsza lub hamuje pobudzające działanie katecholamin (uwalnianych zwłaszcza pod wpływem stresu fizycznego lub psychicznego) na serce. Ogranicza wpływ nagłego wyrzut katecholamin, nie dopuszczając do: tachykardii, zwiększonej pojemności minutowej i kurczliwości serca, a dodatkowo zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, a stężenie maksymalne osiąga w ciągu 1,5-2 h, przy biodostępności ok. 50% po jednej dawce i 70% podczas wielokrotnego podawania (wzrasta gdy lek podawany jest w trakcie posiłku). Metabolizm zachodzi w wątrobie (utlenianie), a wydalanie zachodzi z moczem w 95% dawki. Czas połowicznego rozpadu wynosi 1-9 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na winian metoprololu, inne leki β-adrenolityczne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Metocard
- blok przedsionkowo-komorowy II i III stopnia
- nieleczona niewydolność serca (obrzęk płuc, zaburzony przepływ krwi lub niedociśnienie)
- podawanie leków zwiększających kurczliwość mięśnia sercowego (agoniści receptorów β-adrenergicznych)
- bradykardia zatokowa (częstość akcji serca <50/min)
- zespół chorego węzła zatokowego
- wstrząs kardiogenny
- ciężkie zaburzenia obwodowego krążenia tętniczego
- niedociśnienie (ciśnienie skurczowe <90 mmHg)
- kwasica metaboliczna
- ciężka astma oskrzelowa lub przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)
- jednoczesne stosowanie inhibitorów MAO
- pacjenci z podejrzeniem ostrego zawału mięśnia sercowego i częstością akcji serca <45 uderzeń/min, odstępem PQ >0,24 s lub ciśnieniem skurczowym <100 mmHg
- jednoczesne podawanie (z wyjątkiem OIOM) dożylne leków blokujących kanały wapniowe (jak werapamil lub diltiazem) lub innych leków o działaniu przeciwarytmicznym (jak dyzopiramid)

Dawkowanie Metocard:
Lek podaje się doustnie. Dawkę ustala się indywidualnie. W zależności od schorzenia stosuje się dawkę dobową 50-400 mg. Leku nie należy odstawiać nagle.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel