MILURIT tabletki

  • MILURIT to preparat, który ma za zadanie zmniejszenie kwasu moczowego i moczanów w dnie moczanowej, kamicy moczanowej, chorobach nowotworowych oraz zespołach mieloproliferacyjnych z szybkim obrotem komórkowym.
  • MILURIT tabletki
Producent: Egis
Skład: allopurinol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
allopurinol (Allopurinolum)

Wskazania:
W celu zmniejszenia wytwarzania kwasu moczowego i moczanów w chorobach, w których ich odkładanie już nastąpiło (np. dnawe zapalenie stawów, guzki dnawe, kamica nerkowa) oraz w stanach klinicznych, gdy istnieje takie ryzyko (np. leczenie nowotworów potencjalnie prowadzące do ostrej nefropatii moczanowej). Są to:
- dna moczanowa
- kamica moczanowa
- choroby nowotworowe
- zespoły mieloproliferacyjne z szybkim obrotem komórkowym

Działanie:
Lek Milurit zawiera allopurinol i jego główny aktywny metabolit - oksypurinol, które hamują oksydazę ksantynową co nie dopuszcza do powstawania kwasu moczowego. Preparat zmniejsza we krwi i w moczu stężenie kwasu moczowego zapobiegając osadzaniu się kryształów moczanowych w tkankach, a także nasila ich rozpad. Po czterech dniach leczenia zauważa się spadek stężenia kwasu moczowego, a działanie maksymalne po 2 tygodniach. Po podaniu doustnym wchłania się 70-90% dawki, a stężenie maksymalne osiągane jest po 0,5-2 h. Czas połowicznego rozpadu wynosi 1-3 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie do oksypurinolu. Około 10% dawki jest wydalane z moczem w postaci niezmienionej, około 70% jest wydalane z moczem w postaci oksypurinolu, 20% wydalane jest w postaci niezmienionej z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na allopurinol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Milurit
- nie rozpoczynać leczenia w ostrym napadzie dny
- nie wolno stosować w przypadku bezobjawowego zwiększenia stężenia kwasu moczowego we krwi

Dawkowanie Milurit:
Lek podaje się doustnie. Stosuje się dawkę początkową 100 mg raz na dobę. Następnie dawkę tą można zwiększać o 100 mg co 2 lub 3 tygodnie. Dawka dobowa maksymalna to 800 mg. U dzieci w wieku poniżej 15 lat lek stosuje się w dawkach 10-20 mg/kg mc. na dobę, do maksymalnej dawki 400 mg na dobę. Stosować po posiłku i popijać dużą ilością płynów.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel