MICARDIS PLUS tabletki

  • MICARDIS PLUS to preparat łączący działanie obniżające ciśnienie dwóch substancji telmisartanu i hydrochlorotiazydu. Stosowany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego u osób, u których podawanie samego telmisartanu nie wystarcza.
  • MICARDIS PLUS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
hydrochlorotiazyd, telmisartan (Telmisartanum, Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
- leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego

Działanie:
Micardis Plus jest preparatem złożonym, który zawiera antagonistę receptora angiotensyny II - telmisartan oraz diuretyk tiazydowy - hydrochlorotiazyd. Telmisartan obniża stężenie aldosteronu w osoczu, nie hamuje aktywności reninowej osocza oraz nie blokuje kanałów jonowych. Działanie obniżające ciśnienie pojawia się w ciągu 3 h, a maksymalne obniżenie ciśnienia krwi jest osiągane po upływie 4-8 tygodni. Obniża ciśnienie rozkurczowe i skurczowe. Lek podany doustnie maksymalne stężenie osiąga po 0,5-1,5 h, a biodostępność 42%. Z białkami osocza wiąże się w >99,5%. 97% telmisartanu jest usuwane z kałem. Czas połowicznego rozpadu wynosi 20 h. Hydrochlorothiazidum jest lekiem o działaniu moczopędnym z grupy diuretyków tiazydowych. Działa poprzez hamowanie wchłaniania zwrotnego sodu w kanalikach dystalnych krętych zwiększając natiurezę i diurezę. Podnosi poziom wydalanego potasu i magnezu oraz zwiększa wchłanianie zwrotne wapnia, zmniejszając w ten sposób jego wydalanie. Substancja czynna hamuje również wydalanie kwasu moczowego i zmniejsza przesącz kłębuszkowy. Zmniejsza objętość płynów pozakomórkowych i opór obwodowy co obniża ciśnienie tętnicze krwi u pacjentów z nadciśnieniem. Po podaniu doustnym dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego i działa po około 2 h, osiągając maksimum działania po 3-6 h od podania. Działa przez 6-12 h. Działanie hipotensyjne obserwuje się po 3-4 dobach. Z białkami osocza wiąże się w 40-68%. Substancja nie jest metabolizowana i usuwana jest z moczem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu wynosi 5,6-14,8 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Micardis Plus
- nadwrażliwość na inne pochodne sulfonamidowe
- drugi i trzeci trymestr ciąży
- zastój żółci i niedrożność dróg żółciowych
- ciężka niewydolność wątroby
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min)
- oporna na leczenie hipokaliemia
- hiperkalcemia

Dawkowanie Micardis Plus:
Lek podaje się doustnie. Dawkę leku 80/25 mg stosuje się, gdy dawka 80/12,5 mg jest nie wystarczająca do kontroli ciśnienia. Przyjmować raz na dobę, nie zależnie od posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel