MYCONAFINE tabletki

  • MYCONAFINE w postaci tabletek jest stosowany w przypadkach uzasadnionych lokalizacją i rozległością w grzybicach tułowia, pachwin i stóp oraz w grzybiczych zakażeniach paznokci.
  • MYCONAFINE tabletki
Producent: Axxon
Kategoria:Dermatologia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek terbinafiny (Terbinafini hydrochloridum)

Wskazania:
- grzybica tułowia, pachwin i stóp, wywołana przez dermatofity wrażliwe na terbinafinę (uzasadnione lokalizacją i obszarem)
- grzybicze zakażenia paznokci, wywołanych przez dermatofity wrażliwe na terbinafinę

Działanie:
Jest to lek przeciwgrzybiczy z grupy alliloamin. Działa grzybobójczo lub grzybostatycznie, a polega to działanie na hamowaniu biosyntezy ergosterolu w komórkach grzyba. Działa na dermatofity (Trichophyton rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum, Microsporum canis, Epidermophyton floccosum), pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Również wykazuje słabe działanie na większość drożdżaków Candida spp. Terbinafina podana doustnie nie działa na Pityrosporum versicolor. Substancja dobrze się wchłania po podaniu doustnym i szybko przenika do warstwy rogowej naskórka, skóry właściwej i tkanek oraz odkłada się w płytce paznokciowej. Wiąże się w 99% z białkami osocza. Intensywny metabolizm terbinafiny zachodzi w wątrobie, a jej nieaktywne metabolity są wydalane głównie z moczem. Czas połowicznego rozpadu w fazie wchłaniania wynosi 0,8 h, w fazie dystrybucji 4,6 h, a w fazie eliminacji 17 h. Terbinafina podawana doustnie nie jest skuteczna w leczeniu łupieżu pstrego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na terbinafinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Myconafine
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek

Dawkowanie Myconafine tabletki:
Lek podaje się doustnie w jednorazowej dawce 250 mg. Leczenie trwa od 2-4 tygodni w grzybicy tułowia, stóp i pachwin oraz 6-12 tygodni w grzybicy paznokci.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel