MONTESSAN tabletki do rozgryzania

  • MONTESSAN 4 mg w postaci tabletek do rozgryzania i żucia jest przeznaczony dla pacjentów w wieku od 5 miesięcy do 5 lat w farmakoterapii oraz zapobieganiu przewlekłej astmie oskrzelowej łagodnej oraz umiarkowanej.
  • MONTESSAN tabletki do rozgryzania
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sól sodowa montelukastu (Montelukastum natricum)

Wskazania:
- uzupełniająco w leczeniu przewlekłej astmy oskrzelowej łagodnej i umiarkowanej u pacjentów w wieku od 6 miesięcy do 5 lat (w przypadku niewystarczającej kontroli objawów za pomocą wziewnych kortykosteroidów i krótko działających beta-agonistów)
- zastępczo zamiast podawania małych dawek wziewnych kortykosteroidów u pacjentów w wieku od 2 do 5 lat z przewlekłą astmą łagodną, u których w ostatnim okresie nie występowały ciężkie napady astmy
- zapobieganie astmie oskrzelowej u pacjentów w wieku 2 lat i starszych, w której cechą dominującą jest wysiłkowy skurcz oskrzeli

Działanie:
Montessan jest lekiem przeciwastmatyczny do stosowania ogólnego. Jest on wysoce selektywnym antagonistą cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1. Działa hamując skurcz oskrzeli wywołany wdychaniem LTD4. W ciągu 2 h od podania doustnego leku można zaobserwować rozszerzenie oskrzeli. Zmniejsza się liczba eozynofilów we krwi obwodowej i w drogach oddechowych, a także poprawia kliniczna kontrola astmy. Preparat szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. U dzieci w wieku 2-5 lat po podaniu na czczo tabletek do rozgryzania i żucia 4 mg stężenie maksymalne osiągane jest w ciągu 2 h. W ponad 99% wiąże się z białkami osocza. Metabolizm zachodzi w wątrobie przy udziale CYP3A4, CYP2A6 i CYP2C9. Substancja czynna i jej metabolity wydalane są niemal wyłącznie wraz z żółcią.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na montelukast lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku Montessan

Dawkowanie Montessan:
Lek Montessan podaje się doustnie u dzieci w wieku 2-5 lat. Stosuje się jedną tabletkę raz na dobę wieczorem 1 h przed lub 2 h po posiłku. Leczenie należy kontynuować mimo poprawy stanu zdrowia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel