RAMIPRIL ACTAVIS tabletki

  • RAMIPRIL ACTAVIS to preparat stosowany w prewencji wtórnej u pacjentów po ostrym zawale serca, w nadciśnieniu tętniczym, w objawowej niewydolności serca, w chorobach układu sercowo-naczyniowego oraz w chorobach nerek.
  • RAMIPRIL ACTAVIS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (Ramiprilum)

Wskazania:
- leczenie nadciśnienia tętniczego
- w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, aby zmniejszyć chorobowość i umieralność z przyczyn sercowo-naczyniowych u chorych z chorobą układu sercowo-naczyniowego o etiologii miażdżycowej (choroba niedokrwienna serca lub udar bądź choroba naczyń obwodowych w wywiadzie) lub cukrzycą i przynajmniej jednym sercowo-naczyniowym czynnikiem ryzyka
- leczenie chorób nerek w początkowym stadium cukrzycowej nefropatii kłębuszkowej stwierdzone na podstawie obecności mikroalbuminurii, w jawnej nefropatii cukrzycowej stwierdzonej na podstawie białkomoczu u pacjentów z przynajmniej jednym czynnikiem ryzyka sercowo-naczyniowego lub w jawnej nefropatii kłębuszkowej o etiologii innej niż cukrzycowa stwierdzona na podstawie białkomoczu ≥3 g/dobę
- leczenie objawowej niewydolności serca
- w prewencji wtórnej u pacjentów po ostrym zawale serca

Działanie:
Lek zawiera ramipryl przekształcany po wchłonięciu w czynny metabolit ramiprylat, który jest długo działającym inhibitorem ACE (enzymu katalizującego przemianę angiotensyny I do angiotensyny II, jak również rozpad bradykininy). Odpowiada za spadek wydzielania angiotensyny II i hamowanie rozpadu bradykininy co doprowadza do rozszerzenia naczyń. Wydzielanie aldosteronu również jest zmniejszone. Początek działania obniżającego ciśnienie występuje w ciągu 1-2 h po podaniu leku, a maksimum obserwuje się po 3-6 h, natomiast wpływ jednej dawki leku utrzymuje się zwykle przez 24 h. Po podaniu doustnym lek jest szybko wchłaniany, a pokarm nie wpływa na wchłanianie. Stężenie maksymalne osiąga w ciągu 1 h, przy biodostępności wynoszącej 45%. Stężenie maksymalne ramiprylatu jest osiągane w ciągu 2-4 h po podaniu ramiprylu. Ramipryl wiąże się z białkami osocza w około 73%, ramiprylat - w około 56%. Eliminacja zachodzi głównie przez nerki. Czas połowicznego rozpadu ramiprylatu wynosi 13-17 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ramipryl, inne inhibitory ACE lub pozostałe składniki preparatu Ramipril Actavis
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie (dziedziczny, idiopatyczny, wywołany uprzednim stosowaniem inhibitorów ACE lub antagonistów receptora angiotensyny II)
- pozaustrojowe procedury lecznicze prowadzące do kontaktu krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym
- istotne obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki
- II i III trymestr ciąży
- pacjenci z niedociśnieniem lub niestabilni hemodynamicznie

Dawkowanie Ramipril Actavis:
Preparat podaje się doustnie i popija wodą, tabletki można dzielić. Przeważnie podaje się 10 mg raz na dobę, jednak dawkę indywidualnie ustala lekarz w zależności od schorzenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel