RISENDROS 35 tabletki

  • RISENDROS jest preparatem zawierającym ryzedronian sodu i wskazanym w osteoporozie kobiet po menopauzie w celu zapobiegania złamaniom kręgów oraz kości udowej oraz u mężczyzn z dużym ryzykiem złamań w osteoporozie.
  • RISENDROS 35 tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
ryzedronian sodu (Risedronatum natricum)

Wskazania:
- osteoporoza u kobiet po menopauzie (zmniejsza ryzyko złamań kręgów)
- rozpoznana osteoporoza u kobiet po menopauzie (zmniejsza ryzyko złamań kości udowej)
- osteoporoza u mężczyzn z dużym ryzykiem złamań

Działanie:
Risendros jest lekiem należącym do grupy bisfosfonianów (pirydynylobisfosfonian). Hamuje on resorpcję kości spowodowaną przez osteoklasty, a w tym czasie nie wpływa na aktywność osteoblastów i mineralizację kości. Zwiększenie masy kostnej i poprawa biomechaniczna wytrzymałości szkieletu jest zależna od dawki substancji czynnej. U kobiet lek zaczyna działać po 1 miesiącu, a maksimum działania obserwuje się po 3-6 miesiącach leczenia. Natomiast u mężczyzn działanie Risendrosu zaczyna się najwcześniej po 3 miesiącach. Substancja szybko się wchłania z przewodu pokarmowego, a stężenie maksymalne osiąga po ok. 1 h, przy biodostępności wynoszącej 0,63%. Z białkami osocza wiąże się w 24%. Eliminacja zachodzi wraz z moczem w ciągu pierwszych 24 h, a ok. 85% dawki dożylnej wykrywa się w moczu po 28 dniach. Niewchłonięty ryzedronian sodu jest wydalany z kałem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu w końcowej fazie eliminacji wynosi 480 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną ryzedronian sodu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Risendros
- ciężkie zaburzenie czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- hipokalcemia
- ciąża i laktacja

Dawkowanie Risendros 35:
Preparat podaje się doustnie doustnie. Dawkowanie to 1 tabletka 35 mg raz w tygodniu. Zaleca się aby przyjmować tabletkę tego samego dnia o tej samej porze, co najmniej 30 minut przed pierwszym posiłkiem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel