RUPAFIN tabletki

  • RUPAFIN zawiera rupatadynę o działaniu przeciwhistaminowym stosowaną w leczeniu objawowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i pokrzywki u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.
  • RUPAFIN tabletki
Kategoria:Alergia
Skład: rupatadyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rupatadyna (Rupatadinum)

Wskazania:
W leczeniu objawowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i pokrzywki u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.

Działanie:
Rupafin jest lekiem przeciwhistaminowym - zawierającym substancję czynną rupatadynę, która jest długo działającym antagonistą histaminy o selektywnym działaniu antagonistycznym na obwodowe receptory H1. Lek w dużym stężeniu przejawia właściwości hamujące degranulację komórek tucznych, indukowaną przez bodźce immunologiczne i nieimmunologiczne, jak również wpływa hamująco na uwalnianie cytokin, a zwłaszcza TNFα przez ludzkie komórki tuczne i monocyty. Preparat podany doustnie jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego. Wiązanie z białkami osocza krwi wynosi 98,5-99%. Jest niemal całkowicie metabolizowana (głównie z udziałem CYP3A4) do czynnych i nieczynnych metabolitów. Eliminacja zachodzi wraz z kałem w 60,9% i z moczem 34,6%, w postaci metabolitów. Okres połowicznego rozpadu u dorosłych wynosi 5,9 h, u dzieci 3,12 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rupatadynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Rupafin

Dawkowanie Rupafin:
Preparat Rupafin podaje się doustnie. Dawka zwyczajowa leku to 10 mg raz na dobę. Lek przyjmuje się niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel