RISPOLEPT roztwór

  • RISPOLEPT ROZTWÓR jest lekiem należącym do leków przeciwpsychotycznych, stosowany w leczeniu schizofrenii i epizodów maniakalnych w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych oraz w leczeniu uporczywej agresji u młodzieży i pacjentów otępiałych.
  • RISPOLEPT roztwór
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
risperidon (Risperidonum)

Wskazania:
- schizofrenia
- epizody maniakalne o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
- objawowe leczenie krótkotrwałe uporczywej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u dzieci w wieku od 5 lat i młodzieży ze sprawnością intelektualną poniżej przeciętnej bądź upośledzonych umysłowo - 6 tygodni
- leczenie krótkotrwałe uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego - 6 tygodni

Działanie:
Rispolept zaliczany jest do leków przeciwpsychotycznych, które są wybiórczymi antagonistami monoaminergicznymi. Lek wykazuje duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2 oraz w mniejszym stopniu do receptorów α1-adrenergicznych, histaminergicznych H1 i α2-adrenergicznych. Nie wiąże się z receptorami cholinergicznymi. Rispolept w bardzo małym stopniu ogranicza aktywność motoryczną, czy też wywołuje katalepsję w stosunku do klasycznych neuroleptyków. Obniża ryzyko wystąpienia pozapiramidowych działań niepożądanych oraz zwiększa oddziaływanie terapeutyczne na objawy negatywne i zaburzenia afektywne występujące w przebiegu schizofrenii dzięki równomiernemu antagonistycznemu działaniu ośrodkowemu na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne. Preparat szybko wchłania się po podaniu doustnym i osiąga maksymalne stężenie w ciągu 1-2 h. Ulega metabolizmowi w wątrobie do aktywnego 9-hydroksyrisperidonu, który działa identycznie farmakologicznie. Okres połowicznego rozpadu risperidonu wynosi 3 h, 9-hydroksyrisperidonu i czynnej frakcji o działaniu przeciwpsychotycznym 24 h. Usuwanie substancji zachodzi w 70% z moczem i w 14% z kałem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na risperidon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Rispolept

Dawkowanie Rispolept:
Rispolept podaje się doustnie. Dawka leku jest zależna od typu schorzenia i jego siły. Zwykle stosuje się od 0,5 do 16 mg na dobę, a lek przyjmuje się niezależnie od posiłków. Roztworu nie wolno sporządzać w herbacie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel