RISPOLEPT zawiesina

  • RISPOLEPT CONSTA w postaci proszku do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwania o przedłużonym uwalnianiu stosowany jest w leczeniu podtrzymującym schizofrenii u pacjentów, którzy są aktualnie leczeni doustnymi lekami przeciwpsychotycznymi.
  • RISPOLEPT zawiesina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
risperidon (Risperidonum)

Wskazania:
W leczeniu podtrzymującym schizofrenii u pacjentów, którzy są aktualnie leczeni doustnymi lekami przeciwpsychotycznymi.

Działanie:
Preparat jest lekiem przeciwpsychotycznym, który jest wybiórczym antagonistą monoaminergicznym. Posiada duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2. Nie posiada powinowactwa do receptorów cholinergicznych. Wiąże się również, choć w mniejszym stopniu z receptorami α1-adrenergicznymi, histaminergicznymi H1 i α2-adrenergicznymi. Wpływ na aktywność motoryczną, a także powodowanie katalepsji jest dużo mniejszy w porównaniu z klasycznymi neuroleptykami. Dzięki równomiernemu antagonistycznemu działaniu ośrodkowemu na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pozapiramidowych działań niepożądanych i zwiększyć oddziaływanie terapeutyczne na objawy negatywne i zaburzenia afektywne występujące w przebiegu schizofrenii. Rispolept po wstrzyknięciu domięśniowym pojedynczej dawki uwalniany jest w 2 fazach. Początkowo zostaje uwolniona mała dawka leku (<1% dawki), a następnie jest okres latencji, trwający 3 tygodnie. Główne uwalnianie risperidonu trwa od 4 do 6 tygodnia i kończy się w 7 tygodniu. Wchłanianie leku z preparatu jest całkowite. Rispolept jest wydalany w 70% z moczem i w ok 14% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na risperidon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Rispolept zawiesina

Dawkowanie Rispolept zawiesina:
Podaje się domięśniowo. U większości pacjentów podaje się 25 mg co 2 tygodnie, a dawka maksymalna to 50 mg. Preparat należy podawać głęboko domięśniowo, w mięsień naramienny lub pośladkowy. Wstrzyknięcia należy wykonywać na zmianę raz w jedno, raz w drugie ramię (pośladek). Nie podawać dożylnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel