RISPOLEPT tabletki

  • RISPOLEPT tabletki to preparat antypsychotyczny stosowany w schizofrenii i epizodach maniakalnych w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, a także w leczeniu (do 6 tygodni) uporczywej agresji u młodzieży lub pacjentów otępiałych.
  • RISPOLEPT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
risperidon (Risperidonum)

Wskazania:
- w krótkotrwałym leczeniu uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego do 6 tygodni
- w krótkotrwałym objawowym leczeniu uporczywej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u dzieci w wieku od 5 lat i młodzieży ze sprawnością intelektualną poniżej przeciętnej bądź upośledzonych umysłowo do 6 tygodni
- leczenie schizofrenii
- leczenie epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych

Działanie:
Rispolept to preparat przeciwpsychotyczny, który jest wybiórczym antagonistą monoaminergicznym. Wpływ wykazuje dzięki dużemu powinowactwu do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2, wiąże się również, choć w mniejszym stopniu z receptorami α1-adrenergicznymi, histaminergicznymi H1 i α2-adrenergicznymi. Nie posiada powinowactwa do receptorów cholinergicznych. Aktywność motoryczna, a także powodowanie katalepsji jest dużo mniejsze w porównaniu z klasycznymi neuroleptykami. Dzięki równomiernemu antagonistycznemu działaniu ośrodkowemu na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pozapiramidowych działań niepożądanych i zwiększyć oddziaływanie terapeutyczne na objawy negatywne i zaburzenia afektywne występujące w przebiegu schizofrenii. Po podaniu doustnym szybko się wchłania i osiąga stężenie maksymalne po 1-2 h. Rispolept ulega przemianie do 9-hydroksyrisperidonu, który działa tak samo. Czas połowicznego rozpadu risperidonu wynosi 3 h, 9-hydroksyrisperidonu i czynnej frakcji o działaniu przeciwpsychotycznym do 24 h. 70% leku jest usuwane przez układ moczowy, a 14% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na risperidon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Rispolept

Dawkowanie Rispolept:
Rispolept podaje się doustnie, a dawka leku zależy od typu schorzenia i jego nasilenia. Można przyjmować niezależnie od posiłków. Dawki wynoszą od 0,5 do 16 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel