RUPAFIN roztwór doustny

  • RUPAFIN w postaci roztworu doustnego zawiera rupatadynę wykorzystywaną w objawowym leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, również przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dzieci w wieku od 6 do 11 lat.
  • RUPAFIN roztwór doustny
Kategoria:Alergia
Skład: rupatadyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rupatadyna (Rupatadinum)

Wskazania:
Objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, również przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Działanie:
Rupatadyna należy do leków przeciwhistaminowych - długo działających antagonistów histaminy wykazującym selektywne działanie antagonistyczne na obwodowe receptory H1. Preparat podany w dużym stężeniu ma dodatkowo właściwości hamujące degranulację komórek tucznych, indukowaną przez bodźce immunologiczne i nieimmunologiczne, a także hamuje uwalnianie cytokin, zwłaszcza TNFα przez ludzkie komórki tuczne i monocyty. Po podaniu doustnym Rupafinu jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego. Z białkami osocza krwi wiąże się w 98,5-99%. Metabolizm leku jest niemal całkowity głównie przy udziale CYP3A4 do czynnych i nieczynnych metabolitów. Usuwanie substancji zachodzi wraz z kałem w 60,9% i z moczem 34,6%, w postaci metabolitów. Czas połowicznego rozpadu u dzieci wynosi 3,12 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na rupatadynę lub na jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Rupafin zawiesina

Dawkowanie Rupafin:
Lek Rupafin podaje się doustnie. Preparat przyjmuje się niezależnie od posiłków. U dzieci w leku 6-11 lat i masie ciała powyżej 25 kg podaje się 5 ml (5g) roztworu raz na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel