NEBINAD tabletki

  • NEBINAD jest doustnym preparatem, który zawiera nebiwolol. Substancja ta przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Ponadto powoduje spowolnienie czynności serca.
  • NEBINAD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
nebiwolol (Nebivololum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku przy niewydolności serca o stabilnym, łagodnym i umiarkowanym przebiegu (jako uzupełnienie standardowej terapii leczniczej u osób powyżej 70 roku życia). Stosować preparat również u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym samoistnym.

Działanie:
W skład leku wchodzi nebiwolol, który jest mieszaniną 2 izomerów optycznych: RSSS nebiwololu (l-nebiwolol) i SRRR nebiwololu (d-nebiwolol). Takie połączenie sprawia, że substancja czynna wykazuje podwójne działanie farmakologiczne. Odpowiada za blokowanie właściwości receptorów ß-adrenergicznych (antymer SRRR). Działa również łagodnie rozszerzająco na naczynia krwionośne (co jest wynikiem wpływu na przebieg przemian metabolicznych L-arginina/tlenek azotu). Nebiwolol spowalnia pracę serca oraz obniża ciśnienie krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- astma oskrzelowa o ciężkim przebiegu albo ciężka długotrwała choroba obturacyjna płuc
- guz chromochłonny nadnerczy niepoddawany leczeniu
- kwasica metaboliczna
- bradykardia
- zaburzenia pracy wątroby
- epizody dekompensacji niewydolności serca, wymagającej dożylnego aplikowania preparatów o działaniu inotropowym dodatnim
- równoczesne przyjmowanie floktafeniny i sultoprydu
- niewydolność serca o ostrym przebiegu
- ciężkie zaburzenia krążenia obwodowego
- zespół objawów związany z niedokrwieniem albo niedotlenieniem narządów i tkanek
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. i IIIst. u osób bez rozrusznika
- niedociśnienie tętnicze

Dawkowanie Nebinad:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. Przy nadciśnieniu tętniczym podawać 1 tabl./24h o stałej porze. Efekt leczniczy występuje po 7-14 dniach leczenia, w rzadkich przypadkach - po 28 dniach). Przy przewlekłej niewydolności serca na początku aplikować pacjentowi 1,25 mg x 1/24h, dawkę należy zwiększać stopniowo (podwajając ją) co 7-14 dni aż do uzyskania skutecznej dawki podtrzymującej. Maksymalna dawka dobowa wynosi 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel