NEBISPES tabletki

  • NEBISPES jest skutecznie działającym preparatem hipotensyjnym przeznaczonym do stosowania doustnego. Zawarty w nim nebiwolol obniża ciśnienie tętnicze krwi oraz przyczynia się do spowolnienia czynności serca.
  • NEBISPES tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
nebiwolol (Nebivololum)

Wskazania:
Preparat wskazany jest do stosowania w przypadku niewydolności serca o stabilnym, łagodnym i przeciętnym przebiegu (w celu uzupełnienia wzorcowej kuracji leczniczej u pacjentów po 70 roku życia). Zaleca się także podawanie leku pacjentom z nadciśnieniem tętniczym samoistnym.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie nebiwololu, który stanowi połączenie 2 izomerów optycznych: RSSS nebiwololu (l-nebiwolol) i SRRR nebiwololu (d-nebiwolol). W związku z tym lek hamuje czynność receptorów ß-adrenergicznych (antymer SRRR) oraz wykazuje łagodne działanie rozszerzające naczynia krwionośne (w efekcie oddziaływania na przebieg przemian metabolicznych L-arginina/tlenek azotu). Substancja czynna preparatu spowalnia pracę serca oraz wykazuje właściwości hipotensyjne. Po zastosowaniu doustnym obydwa antymery nebiwololu zostają szybko wchłonięte z przewodu pokarmowego (obecność jedzenia nie ma wpływu na wchłanianie leku).

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- niedociśnienie tętnicze
- astma oskrzelowa o ciężkim przebiegu albo ciężka długotrwała choroba obturacyjna płuc
- guz chromochłonny nadnerczy niepoddawany leczeniu
- kwasica metaboliczna
- epizody dekompensacji niewydolności serca, wymagającej dożylnego aplikowania preparatów o działaniu inotropowym dodatnim
- bradykardia
- niewydolność wątroby
- zespół objawów związany z niedokrwieniem bądź niedotlenieniem organów i tkanek
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. i IIIst. u osób nieposiadających rozrusznika
- jednoczesne przyjmowanie sultoprydu i floktafeniny
- niewydolność serca o ostrym przebiegu
- ciężkie zaburzenia krążenia obwodowego

Dawkowanie Nebispes:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. Przy nadciśnieniu tętniczym stosować 1 tabl./24h o stałej porze. Efekt leczniczy występuje po 7-14 dniach leczenia, w rzadkich przypadkach - po 28 dniach). Przy przewlekłej niewydolności serca na początku podawać pacjentowi 1,25 mg x 1/24h, dawkę należy zwiększać stopniowo (podwajając ją) co 7-14 dni aż do uzyskania efektywnej dawki podtrzymującej. Maksymalna dawka dobowa wynosi 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel