NEMDATINE tabletki

  • NEMDATINE to preparat, który zawiera chlorowodorek memantyny. Dzięki niemu możliwe jest poprawienie ogólnego stanu osób z chorobą Alzheimera (zwłaszcza funkcji poznawczych).
  • NEMDATINE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek memantyny (Memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu podczas leczenia osób z chorobą Alzheimera o umiarkowanym albo ciężkim nasileniu.

Działanie:
Preparat działa na bazie memantyny, który jest napięciozależnym, o średnim powinowactwie, niekompetytywnym antagonistą receptora NMDA (kwasu N-metylo-D-asparaginowego). Odpowiada za modyfikowanie rezultatów patologicznie zwiększonego poziomu glutaminianu, który może przyczyniać się do zaburzeń aktywności komórek nerwowych. Badania obejmujące osoby ze średnio ciężką albo ciężką postacią choroby Alzheimera, dowodzą pozytywnych skutków stosowania substancji czynnej leku w porównaniu z podawaniem placebo. Przyjmowanie memantyny przynosi poprawę parametrów ogólnej oceny klinicznej pacjentów, ich funkcji poznawczych (pamięci, koncentracji) oraz ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Nemdatine:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. Kuracja lekiem powinna się odbywać pod nadzorem lekarza mającego doświadczenie w prowadzeniu podobnych przypadków. Nie należy podawać dawki większej niż 20 mg/24h. Aby ograniczyć prawdopodobieństwo pojawienia się skutków ubocznych dawkowanie preparatu zaleca się zwiększać stopniowo, o 5 mg co 7 dni, zgodnie z następującym schematem: w pierwszym tygodniu 5 mg x 1/24h (0,5 tabl.); w drugim tygodniu 10 mg x 1/24h (1 tabl.); w trzecim tygodniu 15 mg x 1/24h (1,5 tabl.); od czwartego tygodnia stosować 20 mg x 1/24h (2 tabl.). W ramach podtrzymywania przyjmować 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel