NIDRAZID tabletki

  • NIDRAZID to preparat przeciwprątkowych. Zawiera izoniazyd, który wykazuje właściwości przeciwgruźlicze. Ponadto działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Przeznaczony jest do stosowania doustnego.
  • NIDRAZID tabletki
Producent: Zentiva
Kategoria:Pozostałe
Skład: izoniazyd
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
izoniazyd (Isoniazidum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie preparatu w ramach leczenia wszystkich płucnych i pozapłucnych form gruźlicy. Wskazany również w celu zapobiegania postaci płucnych, u osób dorosłych i dzieci powyżej 3 lat.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi izoniazyd (hydrazyd kwasu izonikotynowego), który zaliczany jest do grupy preparatów przeciwprątkowych. Wykazuje selektywne właściwości bakteriobójcze na zewnątrzkomórkowe i wewnątrzkomórkowe czynnie rosnące prątki Mycobacterium tuberculosis. W przypadku postaci nieaktywnych działa bakteriostatycznie. Preparat zazwyczaj należy stosować w skojarzeniu z innymi lekami przeciwgruźliczymi, ponieważ prątki charakteryzują się dość szybko występującą opornością. Tylko w ramach zapobiegania, wystarczające jest podawanie izoniazydu w monoterapii. Po zastosowaniu doustnym substancja czynna leku ulega szybkiemu i niemalże całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego, a swoje najwyższe stężenie osiąga w ciągu 1-2 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- zaburzenia pracy wątroby

Dawkowanie Nidrazid:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 5 mg/kg mc./24h (nie więcej niż 300 mg/24h); dzieciom powyżej 3 roku życia podawać 5-10 mg/kg mc./24h (nie więcej niż 300 mg/24h). Jeżeli preparat jest stosowany 2 razy w ciągu 7 dni, dawkę dobową u dorosłych i u dzieci należy zwiększyć do 15 mg/kg mc. (nie więcej niż 900 mg 2 razy w tyg.). W ramach zapobiegania: u osób dorosłych stosować: 300 mg/24; dzieciom podawać: 5-10 mg/kg mc./24h, do całkowitej dawki 300 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel