NICERGOLIN tabletki

  • NICERGOLIN jest doustnym preparatem działającym na bazie nicergoliny określanej mianem półpochodnej ergotaminy. Odpowiada za usprawnienie krążenia mózgowego (także u osób w wieku zaawansowanym).
  • NICERGOLIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
nicergolina (Nicergolinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku długotrwałych zaburzeń krążenia mózgowego, a także zaburzeń pamięci i zachowania u pacjentów w zaawansowanym wieku oraz stanach poudarowych. Stosować również wspomagająco przy zaburzeniach krążenia obwodowego.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do szerokiej kategorii półpochodnych ergotaminy. Działa na bazie nicergoliny, która wykazuje właściwości antagonistyczne wobec receptorów ?-adrenergicznych, co skutkuje rozkurczeniem naczyń i ograniczeniem oporu naczyniowego. Charakteryzuje się również nieznacznym działaniem dopaminergicznym i serotoninergicznym. Stymuluje przemiany metaboliczne w tkance mózgowej, korzystnie oddziałuje na procesy zużycia tlenu i glukozy. W konsekwencji poprawie ulega zaburzona w wyniku niedotlenienia aktywność mózgu. Zatrzymuje zlepianie się trombocytów spowodowane kolagenem, kwasem arachidonowym i PAF-em. Substancja czynna przypuszczalnie działa w związku z zatrzymywaniem czynności fosfolipazy A2.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ostre krwotoki
- zapaść
- ostre stadium zawałowe i świeży zawał mięśnia sercowego
- poważne spowolnienie pracy serca
- hipotonia albo tendencja do gwałtownego obniżenia ciśnienia tętniczego w czasie zmiany pozycji ciała z leżącej na stojącą
- równoczesne przyjmowanie preparatów ?- i ?-adrenolitycznych
- ciąża
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Nicergolin:
Stosować doustnie przed posiłkiem albo po jego spożyciu. Na początku zaleca się stosowanie 30-60 mg (3-6 tabl.)/24h w 2-3 dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel