NEURONTIN kapsułki

  • NEURONTIN to preparat, którego substancją czynną jest gabapentyna, odpowiadająca za działanie przeciwpadaczkowe i przeciwdrgawkowe. Zwalcza również dolegliwości związane z obwodowym bólem neuropatycznym.
  • NEURONTIN kapsułki
Producent: Pfizer
Skład: gabapentyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
gabapentyna (Gabapentinum)

Wskazania:
Należy podawać lek w przypadku padaczki: w ramach monoterapii bądź kuracji pomocniczej ataków częściowych prostych albo złożonych, również tych wtórnie uogólnionych, u pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 12 lat; kuracji pomocniczej ataków częściowych, (również tych wtórnie uogólnionych), u osób dorosłych i dzieci powyżej 3 lat. Preparat zaleca się podawać także w przypadku obwodowego bólu neuropatycznego (np. bolesnej neuropatii cukrzycowej i nerwobólu po przebytym półpaścu u dorosłych).

Działanie:
Preparat zaliczany jest do szerokiej kategorii leków przeciwpadaczkowych. Mechanizm jego działania nie została całkowicie zbadany. Stanowi źródło gabapentyny, która charakteryzuje się budową zbliżoną do kwasu gamma-aminomasłowego (GABA). Mimo tego jej sposób działania jest inny niż mechanizm pozostałych składników oddziaływujących na synapsę GABA-ergiczną. Substancja czynna leku łączy się w korze nowej i hipokampie w obrębie podjednostki ?2-delta kanałów wapniowych zależnych od potencjału elektrycznego. Nie tworzy wiązania w mózgu z innymi powszechnymi receptorami dla preparatów albo neurotransmiterów.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku

Dawkowanie Neurontin:
Stosować doustnie. W przypadku padaczki u osób dorosłych i młodzieży oraz obwodowego bólu neuropatycznego u dorosłych preparat stosuje się według następującego schematu: 1.dzień 300 mg/24h, 2.dzień 300 mg x 2/24h, 3.dzień 300 mg x 3/24h. Opcjonalnie można podać już pierwszego dnia dawkę wynoszącą 300 mg x 3/24h, a później w zależności od reakcji pacjenta zwiększać ją o 300 mg/24h co 2-3 dni do maksymalnej dawki 3600 mg/24h. U dzieci powyżej 6 roku życia stosować na początku leczenia 10-15 mg/kg mc./24h. Skuteczna dawka terapeutyczna jest osiągana dzięki stopniowemu zwiększaniu dawki przez okres około 3 dni i wynosi 25-35 mg/kg mc./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel