NEUROL SR RETARD tabletki

  • NEUROL SR RETARD jest doustnym preparatem działającym na bazie alprazolamu, który odpowiada przede wszystkim za złagodzenie stanów lękowych. Ponadto wykazuje właściwości uspokajające i przeciwdrgawkowe.
  • NEUROL SR RETARD tabletki
Producent: Zentiva
Skład: alprazolam
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
alprazolam (Alprazolamum)

Wskazania:
Lek należy podawać osobom z zespołem lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii, zespołem lęku uogólnionego, zespołami lękowymi ze współistniejącą chorobą afektywną jednobiegunową. Stosować w ramach leczenia krótkotrwałego.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie alprazolamu, który stanowi pochodną benzodiazepiny i charakteryzuje się krótkim do średniego czasu działaniem. Wykazuje właściwości przeciwlękowe, a w mniejszym stopniu również uspokajające, przeciwdrgawkowe i usypiające. Przyczynia się także do ograniczenia napięcia mięśni. Preparat powoduje wzrost czynności GABA-ergicznego, który działa blokująco na struktury ośrodkowego układu nerwowego. Po zastosowaniu doustnym alprazolam zostaje wchłonięty z przewodu pokarmowego, a swoje najwyższe stężenie osiąga po upływie 5-11h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- choroba Erba-Goldflama
- jaskra z wąskim kątem
- długotrwała obturacyjna choroba płuc z niewydolnością oddechową
- bezdech senny
- pierwsze 3 miesiące ciąży
- karmienie piersią
- poważne zaburzenia czynności wątroby
- stosowanie u osób poniżej 18 roku życia

Dawkowanie Neurol SR Retard:
Stosować doustnie. Dawkę należy dostosować indywidualnie do każdego pacjenta (w zależności od symptomów chorobowych i jego reakcji na leczenie). Przy zaburzeniach lękowych przeważnie zaleca się na początku 1 tabl. x 1/24h. Przeważnie stosowany zakres dawek wynosi 0,5-4 mg/24h w 1-2 dawkach. Przy zespole lęku napadowego przyjmuje się na początku 0,5-1 mg/24h w 1-2 dawkach.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel