SELGRES tabletki

  • SELGRES jest lekiem zawierającym chlorowodrek selegiliny stosowanym w leczeniu choroby Parkinsona i objawów parkinsonizmu w monoterpaii lub w skojarzeniu z lewodopą i karbidopą.
  • SELGRES tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek selegiliny (Selegilini hydrochloridum)

Wskazania:
W leczeniu choroby Parkinsona i objawów parkinsonizmu (we wczesnej fazie jako jedyny lek, w fazach późniejszych w skojarzeniu z lewodopą lub lewodopą i karbidopą).

Działanie:
Selegilina jest selektywnym, nieodwracalnym inhibitorem monoaminooksydazy typu B (MAO-B). Odpowiada za zwolnienie metabolizmu dopaminy w mózgu zależnego od MAO-B oraz za hamowanie jej wychwytu zwrotnego w synapsie (prowadzi to do wzrostu stężenia i wydłużenia działania dopaminy). Zwiększone stężenie dopaminy w mózgu nasila i wydłuża działanie lewodopy, dzięki czemu można zmniejszyć jej dawkę. Lek szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po ok. 0,5 h. Biodostępność wynosi ok. 10%. Szybko przenika do tkanek, w tym do mózgu. Z białkami krwi wiąże się w 75-85%. Całkowity metabolizm zachodzi w wątrobie do czynnych metabolitów: N-desmetylodeprenylu, l-metamfetaminy i l-amfetaminy. Okres połowicznego rozpadu wynosi 1,6 h, zaś metabolitów 2-20 h. Eliminacja zachodzi głównie z moczem, a 15% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na selegilinę lub pozostałe składniki leku Selegres

Dawkowanie Selgres:
Lek podaje się doustnie. Dawka zwyczajowa to 10 mg na dobę jednorazowo rano lub w 2 dawkach podzielonych (5 mg rano i wczesnym popołudniem).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel