SERTRALINA KRKA tabletki

  • SERTRALINA KRKA to lek stosowany w farmakoterapii ciężkiej depresji, zaburzeń lękowych z napadami lęku, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, fobii społecznych oraz zaburzeń stresowo-pourazowych (PTSD).
  • SERTRALINA KRKA tabletki
Producent: Krka
Skład: sertralina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sertralina (Sertralinum)

Wskazania:
- w zaburzeniach depresyjnych, w tym depresje z towarzyszącymi objawami lęku
- w zespole stresu pourazowego u kobiet (brak działania u mężczyzn)
- w zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych (także u dzieci)

Działanie:
Preparat należy do leków przeciwdepresyjnych - selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Nie posiada wpływu pobudzającego, uspokajającego, przeciwcholinergicznego oraz kardiotoksycznego, a także nie ma wpływu na psychomotorykę. Sertralina nie wykazuje powinowactwa do innych receptorów, nie uzależnia. Sertralina podawana doustnie przez okres 14 dni, osiąga maksymalne stężenie we krwi po 4,5-8,4 h. Wchłanialność substancji wynosi około 70%, a biodostępność jest dosyć niska z powodu efektu pierwszego przejścia. Wiązanie z białkami osocza wynosi 98%. Intensywny metabolizm zachodzi w wątrobie za pośrednictwem CYP3A4, z ograniczonym udziałem CYP2D6. Czas połowicznego rozpadu sertraliny w końcowej fazie eliminacji wynosi ok. 26 h, a N-demetylosertraliny wynosi 62-104 h. Usuwanie zachodzi z moczem i z kałem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na sertralinę lub pozostałe składniki leku Sertralina KRKA
- przyjmowanie pimozydu
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- nie wolno stosować sertraliny łącznie z inhibitorami MAO

Dawkowanie Sertalina KRKA:
Preparat podaje się doustnie. Czas leczenia w depresji to co najmniej 6 miesięcy. U dorosłych pacjentów leczenie rozpoczyna się od dawki 50 mg na dobę, a dawka maksymalna to 200 mg na dobę. Dzieci 13-17 lat: dawka początkowa 50 mg/dobę; 6-12 lat: dawka początkowa 25 mg/dobę - po upływie tygodnia dawkowanie można zwiększyć do 50 mg/dobę. Nie stosować poniżej 6 roku życia. Nie przerywać nagle leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel