SETALOFT tabletki

  • SETALOFT to lek, który znalazł zastosowanie w leczeniu zaburzeń depresyjnych (w tym depresje z towarzyszącymi objawami lęku), obsesyjno-kompulsyjnych (także u dzieci) oraz w zespole stresu pourazowego.
  • SETALOFT tabletki
Producent: Actavis
Skład: sertralina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sertralina (Sertralinum)

Wskazania:
- epizody dużej depresji
- zapobieganie nawrotom epizodów ciężkiej depresji
- zaburzenia lękowe z napadami lęku (lęk paniczny) z agorafobią lub bez agorafobii
- zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (ZO-K) u dorosłych i pacjentów pediatrycznych w wieku 6-17 lat
- fobie społeczne
- zaburzenia stresowo-pourazowe tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD)

Działanie:
Setaloft zaliczany jest do leków przeciwdepresyjnych (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)). Nie ma wpływu pobudzającego, uspokajającego, przeciwcholinergicznego oraz kardiotoksycznego, a także nie oddziaływuje na psychomotorykę. Sertralina nie wykazuje powinowactwa do innych receptorów, a także nie uzależnia. Substancja czynna podawana doustnie przez okres 14 dni, osiąga maksymalne stężenie we krwi po 4,5-8,4 h. Wchłanialność substancji wynosi około 70%, a biodostępność jest dosyć niska z powodu efektu pierwszego przejścia. Z białkami osocza wiąże się w 98%. Intensywny metabolizm zachodzi w wątrobie za pośrednictwem CYP3A4, z ograniczonym udziałem CYP2D6. Czas połowicznego rozpadu sertraliny w końcowej fazie eliminacji wynosi ok. 26 h, a N-demetylosertraliny wynosi 62-104 h. Usuwanie zachodzi z moczem i z kałem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na sertralinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Setaloft
- jednoczesne stosowanie nieodwracalnych inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), stosowanie co najmniej 14 dni od zakończenia leczenia nieodwracalnym inhibitorem MAO oraz 7 dni przed rozpoczęciem leczenia MAO
- jednoczesne stosowanie pimozydu

Dawkowanie Setaloft:
Lek podaje się doustnie. Czas leczenia w depresji to co najmniej 6 miesięcy. U dorosłych pacjentów leczenie rozpoczyna się od dawki 50 mg na dobę, a dawka maksymalna to 200 mg na dobę. Dzieci 13-17 lat: dawka początkowa 50 mg/dobę; 6-12 lat: dawka początkowa 25 mg/dobę - po upływie tygodnia dawkowanie można zwiększyć do 50 mg/dobę. Nie stosować poniżej 6 roku życia. Nie przerywać nagle leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel