SIGNOPAM tabletki

  • SIGNOPAM jest lekiem stosowanym w leczeniu ciężkich zaburzeń snu wtedy, gdy bezsenność powoduje znacznie nasilone wyczerpanie u pacjenta oraz w przygotowaniu.
  • SIGNOPAM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
temazepam (Temazepamum)

Wskazania:
- leczenie ciężkich zaburzeń snu wtedy, gdy bezsenność powoduje znacznie nasilone wyczerpanie u pacjenta
- przygotowanie do zabiegów chirurgicznych i uciążliwych badań diagnostycznych

Działanie:
Temazepam jest pochodną 1,4-benzodiazepiny. Działa w OUN przede wszystkim na układ limbiczny i podwzgórze, czyli struktury związane z regulacją czynności emocjonalnych. Nasila hamujące działanie neuronów GABA-ergicznych w obrębie kory mózgowej, hipokampa, móżdżku, wzgórza i podwzgórza. Dzięki substancji czynnej wzrasta powinowactwo receptora GABA-ergicznego do kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), który jest endogennym neuroprzekaźnikiem hamującym. Signopam działa nasennie, uspokajająco, przeciwlękowo oraz słabo przeciwdrgawkowo i słabo zwiotcza mięśnie szkieletowe. Z przewodu pokarmowego dobrze się wchłania, osiągając maksymalne stężenie we krwi po ok. 50 minutach od podania doustnego. Z białkami osocza krwi wiąże się w ok. 96%. Temazepam przenika przez barierę krew - płyn mózgowo-rdzeniowy i przez łożysko. W wątrobie zachodzi metabolizm leku, a powstające metabolity nie wywierają żadnego działania na OUN. Okres połowicznego rozpadu wynosi 7-11 h. Przez układ moczowy usuwane jest 80% dawki, a 12% z kałem, mniej niż 2% wydalane jest w postaci niezmienionej w moczu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na pochodne benzodiazepiny lub inne składniki preparatu Signopam
- ciężka niewydolność oddechowa, niezależnie od przyczyny
- zespół bezdechu nocnego
- ciężka niewydolność wątroby
- Myasthenia gravis
- zatrucie alkoholem lub lekami działającymi hamująco na OUN
- stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat

Dawkowanie Signopam:
Lek podaje się doustnie. Dawkowanie i czas leczenia należy określić indywidualnie. U dorosłych w zaburzeniach snu stosuje się zwykle 10-20 mg 1/2 h przed snem, maksymalnie do 40 mg na dobę, a w premedykacja zwykle 20-40 mg w dawce jednorazowej 30-60 minut przed zabiegiem chirurgicznym lub badaniem diagnostycznym. Czas leczenia wynosi od kliku dni do 2 tyg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel