OLANZIN tabletki

  • OLANZIN jest preparatem przeciwpsychotycznym. Dzięki zawartości olanzapiny korzystnie oddziałuje na stan osób ze schizofrenią oraz chorobą afektywną dwubiegunową (przy epizodach maniakalnych).
  • OLANZIN tabletki
Producent: Actavis
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
olanzapina (Olanzapinum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach długoterminowego leczenia podtrzymującego pacjentów ze schizofrenią, u których uzyskano efekt terapeutyczny we wstępnej fazie terapii. Preparat wskazany również przy umiarkowanych i ciężkich epizodach manii, a także w celu zapobiegania nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej.

Działanie:
Produkt ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawiera olanzapinę. Zaliczany jest do grupy leków przeciwpsychotycznych, przeciwmaniakalnych i stabilizujących samopoczucie. Posiada powinowactwo do takich receptorów jak: histaminowe receptory H1, dopaminowe (D1, D2, D3, D4, D5), ?1-adrenergiczne, cholinergiczne receptory muskarynowe (M1-M5) i serotoninowe (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6). Wykazuje większe powinowactwo do receptora 5-HT2 niż do receptora D2. Lek w selektywny sposób ogranicza czynność pobudzającą neuronów dopaminergicznych układu mezolimbicznego (A10), posiadając jednocześnie niewielki wpływ na drogi w prążkowiu (A9) zaangażowane w czynności motoryczne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- ryzyko wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Olanzin:
Stosować doustnie, u osób dorosłych, bez względu na posiłki. W przypadku schizofrenii należy rozpoczynać leczenie od dawki olanzapiny wynoszącej 10 mg/24h. Przy epizodach manii na początku podawać 15 mg/24h w ramach monoterapii albo 10 mg/24h w terapii skojarzonej. W celu przeciwdziałania nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej zaleca się na początku podawanie 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel