OFTIDORIX krople do oczu

  • OFTIDORIX to lek złożony przeznaczony do miejscowego użytku. Zawarty w nim dorzolamid i timolol przyczyniają się do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego przy jaskrze (np. z otwartym kątem przesączania).
  • OFTIDORIX krople do oczu
Producent: Valeant (ICN)
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dorzolamid (Dorzolamidum), timolol (Timololum)

Wskazania:
Lek zaleca się wykorzystywać w przypadku podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u osób z jaskrą otwartego kąta albo jaskrą torebkową, w sytuacji kiedy aplikowanie jednej z substancji czynnych nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Produkt ma postać kropli do oczu przeznaczonych do stosowania miejscowego. Stanowi kompleks inhibitora anhydrazy węglanowej z nieselektywnym blokerem receptora ?-adrenergicznego, które przyczyniają się do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Wykorzystanie dwóch substancji czynnych powoduje większe obniżenie ciśnienia niż w przypadku zastosowania tylko jednego składnika. Chlorowodorek dorzolamidu stanowi silnego inhibitora anhydrazy węglanowej II. Zatrzymywanie anhydrazy węglanowej w wyrostkach rzęskowych narządu wzroku ogranicza wydzielanie cieczy wodnistej. Przypuszczalnie ma to miejsce w wyniku zwolnienia prędkości tworzenia jonów wodorowęglanowych z wynikającym z tego zmniejszeniem transportu sodu i płynu. Tymolol natomiast to niewybiórczy lek hamujący receptory ?-adrenergiczne. Jego działanie ma związek z ograniczeniem produkcji cieczy wodnistej oraz nieznacznym ułatwieniem odpływu cieczy.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. i IIIst., bez rozrusznika serca
- wstrząs kardiogenny
- zaburzenia pracy nerek
- choroby przebiegające z nadreaktywnością oskrzeli (także astma oskrzelową i ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc)
- bradykardia zatokowa
- zespół chorego węzła zatokowego
- blok zatokowo-przedsionkowy
- kwasica hiperchloremiczna

Dawkowanie Oftidorix:
Stosować miejscowo. Zaleca się aplikowanie 1 kropli do worka spojówkowego chorego oka albo oczu. Czynność powtarzać x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel