OLZAPIN tabletki

  • OLZAPIN to lek przeciwmaniakalny i przeciwpsychotyczny. Pozytywnie oddziałuje na stan osób ze schizofrenią i chorobą afektywną dwubiegunową (zapobiegając m.in. występowaniu epizodów manii).
  • OLZAPIN tabletki
Producent: Lek-am
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
olanzapina (Olanzapinum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach leczenia schizofrenii oraz w profilaktyce reemisji choroby afektywnej dwubiegunowej u osób, u których podczas kuracji epizodu manii uzyskano oczekiwaną odpowiedź na leczenie olanzapiną.

Działanie:
Lek zaliczany jest do grupy preparatów przeciwpsychotycznych i przeciwmaniakalnych. Działa normalizująco na stan emocjonalny pacjenta. Zawiera olanzapinę, która posiada powinowactwo do dużej liczby układów receptorowych, np.: receptorów ?1-adrenergicznych, histaminowych H1 i muskarynowych m1-m5, dopaminowych D1-D5 i serotoninowych (5-HT2A, 5-HT2C, 5-HT3, 5-HT6),. Sposób działania substancji czynnej nie został jednak do końca jeszcze poznany (jak w przypadku wielu leków podawanych przy schizofrenii). Przypuszcza się, że ma to związek z oddziaływaniem na receptory dopaminowe, serotoninowe typu 2 (5-HT2). Nie wiadomo również jak działa olanzapina w przypadku epizodów manii. Po zastosowaniu doustnym preparat zostaje w szybkim tempie wchłonięty z przewodu pokarmowego, swoje najwyższe stężenie we krwi osiągając w ciągu 5-8 h. Obecność pokarmu nie ma wpływu na wchłanianie olanzapiny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- ryzyko wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania
- psychozy i zaburzenia zachowania mające związek z otępieniem

Dawkowanie Olzapin:
Stosować doustnie, u osób dorosłych, bez względu na posiłki. W przypadku schizofrenii należy rozpoczynać leczenie od dawki olanzapiny wynoszącej 10 mg/24h. Przy epizodach manii na początku podawać 10 mg/24h. Podczas leczenia schizofrenii i w ramach profilaktyki reemisji choroby afektywnej dwubiegunowej dawkę dobową można ustalać w zależności od stanu klinicznego pacjenta w zakresie 5-20 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel