OVITRELLE roztwór do wstrzykiwań

  • OVITRELLE to preparat, który wywołuje jajeczkowanie. Wykorzystywany w ginekologii i położnictwie m.in. w przypadku braku owulacji (albo jej rzadkiego występowania). Przeznaczony do stosowania podskórnego.
  • OVITRELLE roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
choriogonadotropina alfa (Gonadotrophinum alfa)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku u dorosłych pacjentek poddawanych indukcji jajeczkowania mnogiego przed wykorzystaniem technik wspomaganego rozrodu, takich jak zapłodnienie pozaustrojowe (preparat stosowany w celu wywołania ostatecznego dojrzewania pęcherzyków i luteinizacji, po pobudzeniu wzrostu pęcherzyków). Lek należy podawać również kobietom, u których nie występuje owulacja albo występuje rzadko.

Działanie:
Lek jest choriogonadotropiną alfa uzyskiwaną przy wykorzystaniu metody rekombinacji DNA. Charakteryzuje się posiadaniem analogicznej sekwencji aminokwasów jak hCG izolowana z moczu. Gonadotropina kosmówkowa łączy się z przezbłonowym receptorem LH/CG, komórek otoczki (i warstwy ziarnistej) jajnika, z którym wiąże się również LH czyli hormon luteinizujący. Podstawowa czynność farmakodynamiczna u pacjentek opiera się na wznowieniu mejozy w komórce jajowej, doprowadzeniu do owulacji, utworzeniu ciałka żółtego i produkowaniu progesteronu i estradiolu przez ciałko żółte. Gonadotropina kosmówkowa u kobieta przyczynia się do wyrzutu hormonu luteinizującego, który inicjuje jajeczkowanie.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- rak podwzgórza albo przysadki mózgowej
- powiększenie jajników albo wystąpienie torbieli, których przyczyną nie jest zespół policystycznych jajników
- krwotoki z dróg rodnych o nieznanej etiologii
- rak jajników, macicy albo sutków
- ciąża pozamaciczna w ciągu ostatnich 3 miesięcy
- aktywne zaburzenia zakrzepowo-zatorowe
- pierwotna niewydolność jajników
- wady rozwojowe organów rozrodczych uniemożliwiające rozwój ciąży
- włókniakomięśniaki macicy uniemożliwiające rozwój ciąży
- okres po przekwitaniu

Dawkowanie Ovitrelle:
Stosować podskórnie, pod nadzorem lekarza posiadającego doświadczenie w prowadzeniu przypadków niepłodności. Nie należy stosować dawki większej niż 250 µg. W przypadku kobiet poddawanych indukcji jajeczkowania mnogiego poprzedzającej zastosowanie technik wspomaganego rozrodu, takich jak zapłodnienie pozaustrojowe (IVF) zaleca się stosowania zawartości 1 ampułko-strzykawki 24-48h po ostatnim podaniu hormonu folikulotropowego (FSH) albo produktu ludzkiej gonadotropiny menopauzalnej (hMG), tj. gdy osiągnięto optymalne pobudzenie wzrostu pęcherzyków. W przypadku kobiet, u których brak jajeczkowania albo jajeczkowanie występuje rzadko stosować zawartość 1 ampułko-strzykawki 24-48 h po uzyskaniu optymalnego pobudzenia wzrostu pęcherzyków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel