ORUNGAL kapsułki

  • ORUNGAL jest preparatem działającym na bazie itrakonazolu, który wykazuje właściwości przeciwgrzybiczne. Ma to miejsce w wyniku zaburzenia biosyntezy ergosterolu, potrzebnego do budowy błony komórkowej grzyba.
  • ORUNGAL kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
itrakonazol (Itraconazolum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku zakażenia organów rozrodczych: drożdżycy pochwy i sromu, zakażenia skóry, śluzówki albo oczu: grzybicy skóry, łupieżu pstrego, grzybicy jamy ustnej, grzybicznych zakażeń rogówki; grzybicy paznokci spowodowanej przez dermatofity i (bądź) drożdżaki; grzybic układowych; kryptokokozy układowej (tylko gdy leczenie pierwszego rzutu nie przyniosło oczekiwanych rezultatów); histoplazmozy, blastomikozy, sporotrychozy, parakokcydioidomikozy oraz innych zakażeń wywołanych przez grzyby.

Działanie:
Lek ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi itrakonazol, który jest pochodną triazolu charakteryzującą się szerokim spektrum działania. Przyczynia się do zaburzenia biosyntezy ergosterolu, potrzebnego do budowy błony komórkowej grzyba, co powoduje zmianę przepuszczalności błony komórkowej i zaburzenie funkcjonowania struktur wewnątrzkomórkowych i śmierci komórki. Jego właściwości przeciwgrzybicze obejmują: dermatofity, drożdżaki, grzyby dimorficzne oraz Cladosporium spp., Penicillium marneffei, Sporothrix schenckii, Aspergillus spp., Fonsaecaea spp., Coccidiodes immitis, Pseudallescheria boydii, oraz inne drożdżaki i grzyby.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- zaburzenia czynności komór serca
- ciąża
- równoczesne przyjmowanie takich preparatów jak: alkaloidy sporyszu - dihydroergotamina, ergometryna, ergotamina i metyloergometryna; nizoldypina; substraty metabolizowane przez CYP3A4 mogące wywołać wydłużenie odstępu QT w zapisie EKG - astemizol, cyzapryd, dofetylid, beprydyl lewacetylmetadol, mizolastyna, pimozyd, chinidyna, sertindol i terfenadyna; inhibitory reduktazy HMG-CoA metabolizowane przez CYP3A4 – lowastatyna , atorwastatyna i symwastatyna; triazolam i stosowany doustnie midazolam.

Dawkowanie Orungal kapsułki:
Stosować doustnie, po obfitym posiłku u osób dorosłych. Przy kandydozie sromu i pochwy stosować 200 mg x 2/24h - kuracja 1-dniowa albo 200 mg x 1/24h przez 3 dni. W przypadku grzybicy skóry przyjmować 200 mg x 1/24h przez 7 dni albo 100 mg x 1/24h przez 15 dni. Przy zakażeniach okolic o zwiększonej keratynizacji, tj. grzybica podeszwy stóp i dłoni podawać 200 mg x 2/24h przez 7 dni albo 100 mg x 1/24h przez 30 dni. W przypadku łupieżu pstrego stosować 200 mg x 1/24h przez 7 dni. Przy kandydozie jamy ustnej stosować 100 mg x 1/24h przez 15 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel