PRESARTAN tabletki

  • PRESARTAN to preparat działający na bazie losartanu potasu, który jest antagonistą receptorów angiotensyny II. Dzięki temu przyczynia się do skutecznego obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.
  • PRESARTAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
losartan potasu (Losartanum kalicum)

Wskazania:
Preparat zaleca się podawać w przypadku nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, a także w celu ograniczenia prawdopodobieństwa występowania udaru mózgu u osób z nadciśnieniem tętniczym i przerostem lewej komory serca potwierdzonym w EKG.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie losartanu potasu, który działa antagonistycznie wobec receptorów angiotensyny II (typu AT1). Substancja czynna wraz ze swoim farmakologicznie aktywnym metabolitem (kwasem karboksylowym) wybiórczo łączą się z receptorem AT1 zatrzymując działanie angiotensyny II, bez względu na źródło albo drogę jej syntezy. Nie tworzą wiązania i nie zatrzymują innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych ważnych dla regulacji w systemie sercowo-naczyniowym. Losartan nie wykazuje działania inhibicyjnego wobec kininazy II (enzymu rozkładającego bradykininę), co nie zwiększa skutków działania zależnych od bradykininy. Po zastosowaniu doustnym lek dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- niewydolność wątroby
- ciąża i okres laktacji

Dawkowanie Presartan:
Stosować doustnie. Przy nadciśnieniu tętniczym stosować na początku i w ramach potrzymania efektu leczniczego dawkę wynoszącą 50 mg x 1/24h. Nie stosować więcej niż 100 mg/24h. Przy niewydolności serca rozpoczynać leczenie od dawki 12,5 mg x 1/24h. Dawkę zaleca się stopniowo zwiększać w odstępach 7-dniowych (tj. 12,5 mg/24h, 25 mg/24h, 50 mg/24h) aż do osiągnięcia przeważnie podawanej dawki podtrzymującej, wynoszącej 50 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel