PRESARTAN H tabletki

  • PRESARTAN H to złożony preparat hipotensyjny. Dzięki zawartości losartanu potasu i hydrochlorotiazydu obniża ciśnienie tętnicze krwi oraz wykazuje właściwości diuretyczne.
  • PRESARTAN H tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
losartan potasu (Losartanum kalicum), hydrochlorotiazyd (Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku nadciśnienia tętniczego, którego leczenie wymaga podania zarówno losartanu jak i hydrochlorotiazydu.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do grupy leków złożonych, w skład których wchodzi antagonista receptora angiotensyny II, czyli losartan oraz diuretyk tiazydowy - hydrochlorotiazyd. Losartan potasu oraz jego farmakologicznie aktywny metabolit (kwas karboksylowy) tworzą wybiórczo wiązanie z receptorem AT1, co w efekcie blokuje właściwości angiotensyny II, niezależnie od źródła albo drogi jej syntezy. Dodatkowo substancje te nie łączą się i nie hamują innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych ważnych z punktu widzenia regulacji systemu krążenia. Losartan nie blokuje działania kininazy II (enzymu, który odpowiada za rozkład bradykininy), co chroni przed zintensyfikowaniem objawów niepożądanych, których występowanie jest zależne od bradykininy. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym preparatem diuretycznym. Jego mechanizm działania hipotensyjnego nie został do końca zbadany. Tiazydy oddziałują na proces wchłaniania zwrotnego elektrolitów w kanalikach nerkowych, powoduje wzrost wydalania sodu i chlorku mniej więcej w podobnych ilościach.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- hipokaliemia albo hiperkalcemia niereagujące na leczenia
- niewydolność wątroby, cholestaza i zastój żółci
- hiponatremia niereagująca na leczenie
- hiperurykemia objawowa/dna
- niewydolność nerek
- bezmocz
- ciąża i okres laktacji

Dawkowanie Presartan H:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. Nie należy podawać leku w ramach leczenia początkowego. Przeważnie dawka podtrzymująca wynosi 1 tabl. 50 mg + 12,5 mg x 1/24h. U osób, u których ta dawka je nieskuteczna, można zwiększyć ją i podawać 1 tabl. 100 mg + 25 mg x 1/24h. Nie należy stosować więcej niż 1 tabl. 100 mg + 25 mg x 1/24h. Działanie hipotensyjne obserwuje się po 3-4 tygodniach od rozpoczęcia leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel