PROMONTA tabletki do rozgryzania i żucia

  • PROMONTA jest preparatem, który zawiera sól sodową montelukastu odpowiadającą za działanie przeciwastmatyczne i przeciwzapalne. Lek stanowi antagonistę cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1.
  • PROMONTA tabletki do rozgryzania i żucia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sól sodowa montelukastu (Montelukastum natricum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku astmy (u osób, u których stosowanie standardowej terapii nie przynosi oczekiwanych rezultatów). Preparat wskazany również w profilaktyce symptomów astmy spowodowanych przez aktywność fizyczną.

Działanie:
Lek ma postać tabletek do rozgryzania i żucia przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany do grupy preparatów przeciwastmatycznych. Jest silnym wybiórczym antagonistą cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1. Zawarty w nim montelukast przyczynia się do zatrzymania skurczu oskrzeli spowodowanym wdychaniem LTD4. Po zastosowaniu doustnym rozszerzenie oskrzeli obserwuje się w ciągu 2 h. Substancja czynna blokuje wczesny i późny etap reakcji skurczowej oskrzeli po ekspozycji na czynnik uczulający. Ogranicza liczbę eozynofilów we krwi obwodowej i w drogach oddechowych, wykazuje właściwości kontrolujące symptomy astmy. Po zastosowaniu doustnym ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Promonta:
Stosować doustnie. Dzieciom w wieku 6-14 lat podawać 1 tabl. do rozgryzania i żucia 5 mg x 1/24h wieczorem. Dzieciom w wieku 2-5 lat podawać 1 tabl. do rozgryzania i żucia 4 mg x 1/24h wieczorem. Tabl. do rozgryzania i żucia przyjmować na 1 h przed albo 2 h po jedzeniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel