PROMAZIN JELFA drażetki

  • PROMAZIN JELFA to preparat działający na bazie promazyny, który wykazuje właściwości uspokajające i przeciwlękowe. Działa przeciwpsychotycznie i zmniejsza pobudzenie psychoruchowe.
  • PROMAZIN JELFA drażetki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
promazyna (Promazini hydrochloridum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w ramach doraźnego leczenia pomocniczego przeciętnego albo ciężkiego pobudzenia psychoruchowego. Wskazany również przy pobudzeniu i niepokoju u osób w wieku zaawansowanym.

Działanie:
Preparat ma drażetek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie promazyny, która jest neuroleptykiem, alifatyczną pochodną fenotiazyny. Odpowiada za przeciętne działanie uspokajające. Wykazuje również właściwości przeciwpsychotyczne i słabe działanie przeciwautystyczne, a także przeciwwymiotne. jest antagonistą wobec receptorów dopaminergicznych i zatrzymuje przekaźnictwo dopaminergiczne w układzie limbicznym i nigrostriatalnyn. Hamuje receptor 5-HT2 oraz receptor adrenergiczny alfa1 (czego efektem są ortostatyczne spadki ciśnienia). Działa antycholinergicznie (zatrzymując receptor muskarynowy) oraz przeciwhistaminowo (antagonista H1). Stymuluje produkcję protaktyny. Po zastosowaniu doustnym ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- stany śpiączkowe
- guz chromochłonny nadnerczy (phaeochromocytoma)
- poważne zaburzenia pracy wątroby albo nerek
- brak granulocytów obojętnochłonnych we krwi obwodowej
- zaburzenia wydolności krążenia
- choroba Parkinsona
- złośliwy zespól neuroleptyczny
- okres karmienia piersią
- podawanie leku dzieciom

Dawkowanie Promazin Jelfa:
Stosować doustnie. Dawkę należy ustalać indywidualnie do każdego pacjenta. W przypadku pobudzenia psychoruchowego przeważnie zaleca się przyjmowanie dawki wynoszącej 100-200 mg x 4/24h. Przy pobudzeniu i niepokoju u osób w podeszłym wieku zaleca się rozpoczynanie leczenia od 25 mg/24h, później, jeżeli to konieczne podawać dawkę wynoszącą do 50 mg x 4/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel