SPERIDAN tabletki

  • SPERIDAN to preparat doustny o działaniu przeciwpsychotycznym. Dzięki zawartości risperidonu łagodzi m.in. objawy schizofrenii oraz epizodów maniakalnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej.
  • SPERIDAN tabletki
Producent: Actavis
Skład: risperidon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
risperidon (Risperidonum)

Wskazania:
Lek wskazany jest w przypadku ostrych i długotrwałych psychoz schizofrenicznych i innych stanów o charakterze psychotycznym.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do kategorii leków przeciwpsychotycznych. Zawiera risperidon, który jest selektywnym antagonistą monoaminergicznym. Charakteryzuje się znacznym powinowactwem do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2. Tworzy wiązania także z receptorami alfa1-adrenergicznymi oraz, w mniejszym stopniu, z histaminergicznymi H1 i alfa2-adrenergicznymi. Nie posiada powinowactwa do receptorów cholinergicznych. Substancja czynna wykazuje silne działanie antagonistyczne wobec receptorów D2 i w efekcie pozytywnie oddziałuje na niektóre symptomy schizofrenii. W mniejszym stopniu jednak zmniejsza czynność motoryczną i powoduje katalepsję niż klasyczne preparaty neuroleptyczne. Podobne ośrodkowe oddziaływanie antagonistyczne na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne może ograniczać ryzyko pojawienia się pozapiramidowych skutków ubocznych i rozszerzyć działanie terapeutyczne na symptomy negatywne i zaburzenia o charakterze afektywnym występujące w przebiegu schizofrenii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Seridan:
Stosować doustnie. W przypadku schizofrenii u osób dorosłych stosować preparat x 1-2/24h. Na początku można podawać dawkę wynoszącą 2 mg/24h. Drugiego dnia można ją zwiększyć do 4 mg/24h. Zazwyczaj, optymalna dawka terapeutyczna wynosi 4-6 mg/24h. Przy epizodach maniakalnych w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych stosować x 1/24h, rozpoczynając od dawki 2 mg. W razie potrzeby, dawkę powinno zwiększać się o 1 mg nie częściej niż x 1/24h. Przy uporczywej agresji u osób z otępieniem w chorobie Alzheimera w stopniu umiarkowanym do ciężkiego rozpoczynać leczenie od 0,25 mg x 2/24h. W razie potrzeby, dawka może być zwiększana o 0,25 mg x 2/24h, nie częściej, niż 48h. Zazwyczaj stosowana skuteczna dawka wynosi 0,5 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel