PARLODEL tabletki

  • PARLODEL jest lekiem odpowiadającym za złagodzenie symptomów choroby Parkinsona, zatrzymanie laktacji, zablokowanie produkcji prolaktyny oraz somatotropiny. Przywraca prawidłowy cykl menstruacyjny.
  • PARLODEL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
bromokryptyna (Bromocriptinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku wszystkich okresów samoistnej i pozapalnej choroby Parkinsona w mono- i politerapii, gruczolaków przysadki mózgowej wytwarzających prolaktynę (prolaktynoma): mikro- i makrogruczolaki przysadki wydzielające prolaktynę; a także przed operacjami aby ograniczyć wielkość guza; po operacji, jeśli poziom prolaktyny jest wciąż podwyższony. Wskazany również podczas leczenia pomocniczego akromegalii, jako alternatywa dla zabiegu chirurgicznego albo radioterapii. Stosować przy hiperprolaktynemii u mężczyzn (oligospermia, utrata libido, impotencja), zaburzeń cyklu miesiączkowego i bezpłodności u kobiet oraz w ramach profilaktyki albo blokowania laktacji z przyczyn medycznych.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zawarta w nim bromokryptyna działa agonistycznie wobec receptorów dopaminergicznych D2 oraz inhibicyjnie na wydzielanie prolaktyny - hormonu przedniego płata przysadki. Nie oddziałuje bezpośrednio na wydzielanie innych hormonów przysadkowych, oprócz somatotropiny, której nadmiar odnotowuje się w przypadkach akromegalii. Nie powoduje upośledzenia inwolucji macicy w połogu i nie zwiększa ryzyka wystąpienia zakrzepicy i zatorów. Przy gruczolakach przysadki mózgowej wytwarzających prolaktynę blokuje wzrost albo ogranicza rozmiar guza. Odpowiada za przywrócenie prawidłowego cyklu miesiączkowego i owulacji. Działa normalizująco na wydzielanie hormonu luteinizującego przy zespole policystycznych jajników. Preparat ogranicza sztywność mięśniową, występowanie akinezy i zaburzeń chodu. Powoduje złagodzenie również symptomów choroby afektywnej jednobiegunowej, często towarzyszącej parkinsonizmowi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- nadciśnienie tętnicze niekontrolowane, nadciśnienie tętnicze w ciąży, rzucawka i stan przedrzucawkowy, nadciśnienie po porodzie i w połogu
- choroba niedokrwienna serca
- poważne zakłócenia funkcjonowania systemu krwionośnego
- zaburzenia psychiczne u osób, u których lek podaje się w celu zatrzymania laktacji albo w stanach zagrożenia życia.

Dawkowanie Parlodel:
Stosować doustnie. Zazwyczaj leczenia rozpoczyna się od dawki wynoszącej 1,25 mg x 1-3/24h. w przypadku choroby Parkinsona 1,25 mg/24h przez pierwsze 7 dni. Potem dawkę należy zwiększyć aż do uzyskania skutecznej dawki terapeutycznej z zakresu 10-40 mg/24h. W celu zatrzymywania laktacji z przyczyn medycznych stosuje się 2,5 mg 1. dnia, po 2-3 dniach 2,5 mg x 2/24h przez 2 tygodnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel