PANRAZOL tabletki

  • PANRAZOL to lek, który w większości przypadków łagodzi dolegliwości związane np. z chorobą refluksową przełyku w ciągu 14 dni jego stosowania. Zawarty w nim pantoprazol jest inhibitorem pompy protonowej.
  • PANRAZOL tabletki
Producent: Actavis
Skład: pantoprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pantoprazol (Pantoprazolum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie leku w przypadku symptomów choroby refluksowej przełyku, także w ramach zapobiegania nawrotom i długiego leczenia (u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia). Lek wskazany również w profilaktyce pojawiania się owrzodzeń przewodu pokarmowego spowodowanych przyjmowanie nieselektywnych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) u osób dorosłych z grupy ryzyka, których stan wymaga przyjmowania NLPZ.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek dojelitowych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie pantoprazolu, który jest inhibitorem pompy protonowej. Substancja czynna stanowi podstawiony benzoimidazol, który w wyniku specyficznego oddziaływania na pompy protonowe w komórkach okładzinowych śluzówki żołądka blokuje wydzielanie HCl. Pantoprazol zostaje zmodyfikowany do aktywnej formy w kwaśnym środowisku w świetle kanalików komórek okładzinowych, gdzie ma miejsce blokowanie czynności enzymu H+/K+- zależnej ATP-azy, odpowiadającą za ostatnią fazę produkowania kwasu solnego w żołądku. U przeważającej części osób lek przyczynia się do złagodzenia dolegliwości w ciągu 14 dni stosowania pantoprazolu.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku

Dawkowanie Panrazol:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i młodzieży od 12 roku życia przy objawowej postaci choroby refluksowej przełyku zaleca się stosowanie 20 mg x 1/24h przez 2-4 tyg.; jeżeli jednak leczenie nie jest wystarczające, preparat należy przyjmować przez kolejne 4 tyg. Po ustąpieniu symptomów, reemisyjne dolegliwości związane z występowaniem choroby można kontrolować podając dawkę 20 x1/24h w razie potrzeby. W ramach długotrwałego leczenia i profilaktyki reemisji refluksowego zapalenia przełyku w celu podtrzymania podawać 20 mg x 1/24h. Jeżeli nastąpi nawrót choroby dawkę można zwiększyć do 40 mg x 1/24h. W przypadku osób dorosłych w celu zapobiegania owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy spowodowanym przez NLPZ u osób z grupy zwiększonego ryzyka, wymagających długotrwałego leczenia NLPZ stosować dawkę wynoszącą 20 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel