PANOGASTIN tabletki

  • PANOGASTIN to doustny lek wykorzystywany w gastroenterologii. Zawarty w nim pantoprazol przyczynia się do zatrzymania wydzielania kwasu solnego w żołądku i ograniczenia kwaśności treści żołądkowej.
  • PANOGASTIN tabletki
Producent: Valeant (ICN)
Skład: pantoprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pantoprazol (Pantoprazolum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie leku w przypadku eradykacji Helicobacter pylori w ramach leczenia skojarzonego z preparatem przeciwbakteryjnym u osób z chorobą wrzodową oraz profilaktyki jej reemisji. Preparat stosować również przy wrzodach żołądka i dwunastnicy, umiarkowanym i ciężkim postaciom refluksowego zapalenia przełyku, zespol Zollingera-Ellisona i innych schorzeniach, którym towarzyszy nadmierne wydzielanie kwasu solnego.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie pantoprazolu, który odpowiada za blokowania wydzielania kwasu solnego w komórkach okładzinowych żołądka. Odbywa się to w wyniku selektywnego zatrzymywania czynności pompy protonowej, tj. H+/K+-ATP-azy. W zależności od podanej porcji leku pozostaje jego działanie. Ma wpływ na blokowanie wydzielania podstawowego oraz wydzielania stymulowanego (bez względu na rodzaj bodźca pobudzającego). Substancja czynna przyczynia się do ograniczenia kwaśności treści żołądkowej oraz wtórnie, w sposób odwracalny, wpływa na wzrost wydzielania gastryny w stopniu proporcjonalnym do ograniczenia kwaśności. Po zastosowaniu doustnym pantoprazol zostaje szybko wchłonięty z przewodu pokarmowego, a swoje maksymalne stężenie we krwi osiąga po upływie około 2-2,5 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku

Dawkowanie Panogastin:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i młodzieży od 12 roku przy umiarkowanym i ciężkim refluksowym zapaleniu przełyku zaleca się stosować 40 mg/24h; w indywidualnych przypadkach dawkę można zwiększyć do 80 mg/24h. U osób dorosłych przy eradykacji Helicobacter pylori stosować 40 mg x 2/24h przez tydzień w skojarzeniu z preparatami przeciwbakteryjnymi (amoksycylina 1 g x 2/24h i klarytromycyna 500 mg x 2/24h albo klarytromycyna 250-500 mg x 2/24h i metronidazol 400-500 mg x 2/24h albo amoksycylina 1 g x 2/24h i metronidazol 400-500 mg x 2/24h); jeżeli istnieje taka potrzeba można kontynuować leczenie przez następny tydzień. Przy wrzodach żołądka i dwunastnicy podawać 40 mg/24h; w indywidualnych przypadkach dawkę można zwiększyć do 80 mg/24h. Przy zespole Zollingera-Ellisona dawkowanie ustalać indywidualnie, rozpoczynając od dawki 80 mg/24h, dawkę można zwiększyć do 80 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel