PENTASA zawiesina

  • PENTASA to lek wykazujący właściwości przeciwzapalne. Wchodząca w jego skład mesalazyna odpowiada za poprawę stanu chorych z wrzodziejącym zapaleniem odbytnicy i esicy. Przeznaczony do stosowania doodbytniczego.
  • PENTASA zawiesina
Producent: Ferring
Skład: mesalazyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
mesalazyna (Mesalazinum)

Wskazania:
Preparat przeznaczony jest do stosowania w przypadku wrzodziejącego stanu zapalnego odbytnicy i esicy. Wskazany przy chorobie Leśniowskiego i Crohna.

Działanie:
Preparat ma postać zawiesiny przeznaczonej do stosowania miejscowego, doodbytniczego. Działa na bazie mesalazyny – substancji odpowiadającej za neutralizowanie stanów zapalnych w zmienionej zapalnie tkance ściany jelita. Przyczynia się do zablokowania ruchu lokomocyjnego krwinek białych, zmniejszenia produkcji cytokin i leukotrienów oraz eliminacji wolnych rodników. Mesalazyna ulega przemianom metabolicznym w błonie śluzowej jelita oraz w wątrobie. Tylko w nieznacznym stopniu zostaje wchłonięta do surowicy. Tworzy połączenia z białkami krwi w około 50%, a podstawowy metabolit (acetylomesalazyna) w blisko 80%. Wydalanie leku odbywa się przy udziale nerek oraz układu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- poważne zaburzenia funkcjonowania nerek i (albo) wątroby
- choroba wrzodowa żołądka albo dwunastnicy
- skaza krwotoczna.

Dawkowanie Pentasa:
Stosować doodbytniczo. W przypadku osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 1 wlewkę (100 ml zawiesiny)/24h, przed pójściem spać, po wypróżnieniu. Kuracja lecznicza trwa przeważnie przez 2-4 tygodnie i jest oceniana na podstawie symptomów klinicznych i uzyskanych wyników badań endoskopowych esicy i odbytnicy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel