POLPRAZOL PPH kapsułki

  • POLPRAZOL PPH to lek, który odpowiada za skuteczne łagodzenie dolegliwości związanych z występowaniem np. choroby wrzodowej żołądka. Ma to miejsce dzięki ograniczeniu wydzielania kwasu solnego w żołądku.
  • POLPRAZOL PPH kapsułki
Producent: Polpharma
Skład: omeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
omeprazol (Omeprazolum)

Wskazania:
Preparat należy stosować podczas terapii czynnościowej dyspepsji oraz zespołu Zollingera-Ellisona. Podawać również osobom z refluksem żołądkowo-przełykowym (objawowym refluksem żołądkowo-przełykowym, refluksowym zapaleniem przełyku), wrzodami żołądka i dwunastnicy oraz eradykacją zakażenia Helicobacter pylori u osób z wrzodami żołądka i dwunastnicy.

Działanie:
Preparat działa na bazie inhibitora pompy protonowej - omeprazolu. Substancja czynna jest racemiczną mieszaniną 2 izomerów optycznych. Dzięki niej ma miejsce zmniejszenia wydzielania HCl w żołądku. Osiąga wysokie stężenie w dość kwaśnym środowisku kanalików wydzielniczych komórek okładzinowych śluzówki żołądka. Tam zostaje zmodyfikowany do stanu czynnego i odpowiada za blokadę aktywności pompy protonowej - H+/K+- ATP-azy. W zależności od zastosowanej porcji preparatu, ma wpływ na ostateczne stadium tworzenia HCl w żołądku. Powoduje skuteczne zatrzymywanie wydzielania kwasu solnego w żołądku (podstawowego i stymulowanego, bez względu na czynnik stymulujący to wydzielanie).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- jednoczesne przyjmowanie nelfinawiru

Dawkowanie Polprazol PPH:
Stosować doustnie. Przy zespole Zollingera-Ellisona u osób dorosłych na początku stosować 60 mg x 1/24h przez 4-8 tygodni. Następnie należy dawkę dostosować indywidualnie do pacjenta, z przedziału 20-120 mg/24h. Osobom dorosłym w ramach eradykacji Helicobacter pylori w skojarzeniu z odpowiednim antybiotykiem podawać zgodnie z następującym schematem - 20 mg omeprazolu, 500 mg klarytromycyny, 1000 mg amoksycyliny, x 2/24h przez 7 dni; albo 20 mg omeprazolu, 250 mg klarytromycyny (zamiennie 500 mg), 400 mg metronidazolu (zamiennie 500 mg albo 500 mg tynidazolu) x 2/24h przez 7 dni; albo 40 mg omeprazolu x 1/24h, 500 mg amoksycyliny i 400 mg metronidazolu (zamiennie 500 mg lub 500 mg tynidazolu) x 3/24h przez 7 dni. W przypadku osób dorosłych przy chorobie refluksowej przełyku, wrzodach żołądka i dwunastnicy podawać 20 mg x 1/24h przez 2-8 tygodni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel