POLPRIL kapsułki

  • POLPRIL jest lekiem, który dzięki zmniejszeniu oporu obwodowego w tętnicach powoduje spadek ciśnienia tętniczego we krwi. Przeznaczony do stosowania doustnego, działa na bazie ramiprylu.
  • POLPRIL kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (Ramiprilum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku nadciśnienia tętniczego. Wskazany również pomocniczo przy niewydolności krążenia pochodzenia sercowego.

Działanie:
Lek ma postać twardych kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie ramiprylu, którego czynny metabolit – ramiprylat blokuje konwertazę angiotensyny - enzymu katalizującego konwersję angiotensyny I do angiotensyny II, a także rozpad bradykininy. Zastosowanie leku przyczynia się do ograniczenia oporu w obwodowych naczyniach tętniczych. W przypadku osób z nadciśnieniem substancja czynna działa hipotensyjnie w pozycji leżącej i stojącej bez kompensacyjnego wzrostu częstości pracy serca. Początkowe obniżenie ciśnienia tętniczego obserwuje się po upływie już 1-2 h od zastosowania preparatu, najwyższe natomiast działanie hipotensyjne występuje po 3-6 h i utrzymuje się przez przynajmniej dobę.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- obrzęk naczynioruchowy (dziedziczny, idiopatyczny albo spowodowany wcześniejszym przyjmowaniem inhibitorów ACE, albo antagonistów receptora II - AIIRA)
- pozaustrojowe procedury lecznicze, które przyczyniają się do kontaktu krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym
- znaczne obustronne zwężenie naczyń tętniczych nerkowych albo zwężenie tętnicy do jedynej czynnej nerki
- ciąża
- niedociśnienie
- niestabilność hemodynamiczna.

Dawkowanie Polpril:
Stosować doustnie. W przypadku nadciśnienia tętniczego stosować w ramach leczenia skojarzonego lub monoterapii. Przeważnie na początku podaje się dawkę wynoszącą 2,5 mg/24h. Nie należy stosować więcej niż 10 mg/24h. Preparat przeważnie podaje się x 1/24h. W ramach zapobiegania schorzeniom układu sercowo-naczyniowego rozpoczynać leczenia od 2,5 mg x 1/24h. Dawkę zaleca się stopniowo zwiększać w zależności od tolerancji pacjenta: wskazane jest podwojenie dawki po 7-14 dniach. terapii, a po kolejnych 14-21 dniach zwiększenie do docelowej dawki podtrzymującej 10 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel