SIMVAGEN tabletki

  • SIMVAGEN zawiera symwastatynę stosowaną w hipercholesterolemii (pierwotna hipercholesterolemia lub mieszana dyslipidemia oraz rodzinna homozygotyczna hipercholesterolemia) oraz w zapobieganiu zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego.
  • SIMVAGEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (Simvastatinum)

Wskazania:
- w leczeniu hipercholesterolemii (leczenie pierwotnej hipercholesterolemii lub mieszanej dyslipidemii oraz rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii)
- w leczeniu i zapobieganiu zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego (spadek zachorowań i umieralności na choroby układu sercowo-naczyniowego u pacjentów z jawną miażdżycą naczyń serca lub cukrzycą)

Działanie:
Substancja aktywna przekształca się w metabolit beta-hydroksykwas i jest on silnym inhibitorem reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Odpowiedzialna jest za zahamowanie szybkości reakcji etapu biosyntezy cholesterolu. Symwastatyna odpowiada za zmniejszenie zarówno prawidłowego, jak i zwiększonego stężenia cholesterolu LDL. Mechanizm działania wynika zarówno z obniżenia stężenia cholesterolu VLDL, jak i pobudzenia receptora LDL, co prowadzi do zmniejszenia wytwarzania i zwiększenia katabolizmu cholesterolu LDL. Spada także stężenie apolipoproteiny B. Z przewodu pokarmowego mniej niż 5% β-hydroksykwasu z podanej dawki dostaje się do krążenia ogólnego ze względu na efekt pierwszego przejścia. Po ok. 1-2 h od podania obserwuje się stężenie maksymalne. Symwastatyna i czynny metabolit wiążą się z białkami osocza w ponad 95%. Eliminacja zachodzi w 13% dawki przez układ moczowy i 60% z kałem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na symwastatynę lub inne składniki Simvagen
- jednoczesne przyjmowanie silnych inhibitorów CYP3A4 (np. itrakonazolu, inhibitorów proteazy HIV, erytromycyny, klarytromycyny, telitromycyny, ketokonazolu, flukonazolu, pozakonazolu i nefazodonu)
- czynna choroba wątroby lub niewyjaśnione, utrzymujące się zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Simvagen:
Lek podaje się doustnie. U dorosłych dawki wynoszą 10-40 mg na dobę, maksymalnie 80 mg. Dawka jest jednorazowa i podawana wieczorem. U dzieci w wieku 10-17 lat dawka dobowa maksymalna to 40 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel