SIMVAGAMMA tabletki

  • SIMVAGAMMA to lek zawierający symwastatynę stosowaną w leczeniu hipercholesterolemii (pierwotnej lub mieszanej dyslipidemia oraz rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii), a także w zapobieganiu zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego.
  • SIMVAGAMMA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (Simvastatinum)

Wskazania:
- w leczeniu hipercholesterolemii mającej wysokie stężenia frakcji LDL cholesterolu z zachowaniem diety (dieta i inne niefarmakologicznego sposoby leczenia są nieskuteczne)
- w leczeniu hipercholesterolemii u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, którzy zaliczają się do grupy wysokiego ryzyka zgonu z powodu zawału serca, z zachowaniem diety i innych niefarmakologicznych sposobów leczenia

Działanie:
Substancja czynna jest przekształcana do czynnego metabolitu, który jest inhibitorem reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Dzięki hamowaniu tego enzymu zostaje obniżona synteza cholesterolu na poziomie konwersji HMG-CoA do mewalonianu. Podnosi się także katabolizm LDL-cholesterolu. Symwasterol obniża stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i VLDL oraz triglicerydów, a dodatkowo powoduje niewielki wzrost stężenia HDL-cholesterolu. Zaobserwowano także znaczne zmniejszenie stężenia apolipoproteiny B. Z przewodu pokarmowego wchłania się dobrze, a pokarm nie wpływa na wchłanianie. Z białkami osocza wiąże się w ponad 95%. Symwastatyna jest substratem dla CYP3A4, głównymi metabolitami są: beta-hydroksykwas i 4 inne aktywne metabolity. W wątrobie podlega efektowi pierwszego przejścia co powoduje, że mało substancji przenika do krwi. Stężenie maksymalne we krwi jest osiągane po ok. 1-2 h od podania. 13% dawki eliminowane jest z moczem, a 60% wydalane z kałem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na symwastatynę lub składniki pomocnicze preparatu Simvagamma
- jednoczesne przyjmowanie silnych inhibitorów CYP3A4 (np. itrakonazolu, inhibitorów proteazy HIV, erytromycyny, klarytromycyny, telitromycyny, ketokonazolu, flukonazolu, pozakonazolu i nefazodonu)
- czynna choroba wątroby lub niewyjaśnione, utrzymujące się zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Simvagamma:
Farmaceutyk ten podaje się doustnie. Dawka wynosi 10-40 mg, a maksymalnie 80 mg na dobę. Podaje się raz na dobę wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel