SIMGAL tabletki

  • SIMGAL jest preparatem stosowanym w farmakoterapii hipercholesterolemii mającej wysokie stężenia frakcji LDL cholesterolu oraz u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, którzy zaliczają się do grupy wysokiego ryzyka zgonu z powodu zawału serca.
  • SIMGAL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (Simvastatinum)

Wskazania:
- w leczeniu hipercholesterolemii mającej wysokie stężenia frakcji LDL cholesterolu z zachowaniem diety (dieta i inne niefarmakologicznego sposoby leczenia są nieskuteczne)
- w leczeniu hipercholesterolemii u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, którzy zaliczają się do grupy wysokiego ryzyka zgonu z powodu zawału serca, z zachowaniem diety i innych niefarmakologicznych sposobów leczenia

Działanie:
Jest to inhibitor reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Odpowiada za katalizację konwersji HMG-CoA do mewalonianu, czyli wczesną reakcję i zarazem etap kontrolny biosyntezy cholesterolu. Wpływa regulująco na stężenie cholesterolu LDL. Mechanizm zmniejszenia stężenia cholesterolu LDL przez symwastatynę może być wynikiem zarówno zmniejszenia stężenia cholesterolu VLDL, jak i indukcji receptora LDL, co prowadzi do zmniejszenia produkcji i zwiększonego katabolizmu cholesterolu LDL. Symwastatyna również zwiększa stężenie cholesterolu HDL i zmniejsza stężenie triglicerydów w osoczu. Mniej niż 5% dawki dostaje się do krążenia ogólnego w postaci beta-hydroksykwasu po podaniu doustnym ze względu na efekt pierwszego przejścia. Maksymalne stężenie występują w ciągu ok. 1-2 h. Symwastatyna i jej metabolity wiążą się z białkami osocza w ponad 95%. Metabolity to beta-hydroksykwas i 4 inne aktywne metabolity, które są wraz z substancją czynną usuwane w 13% dawki z moczem, 60% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na symwastatynę lub inne składniki leku Simgal
- czynna choroba wątroby lub utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy
- ciąża i okres karmienia piersią
- przyjmowanie wraz z inhibitorami CYP3A4 (np. itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy wirusa HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon)

Dawkowanie Simgal:
Lek podaje się doustnie. Dawka wynosi 10-40 mg, a maksymalnie 80 mg na dobę. Podaje się raz na dobę wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel