Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

SYMAZIDE MR tabletki

  • SYMAZIDE MR to preparat odpowiadający za ograniczenie sensytywności komórek na insulinę. Przyczynia się do uregulowania poziomu glukozy we krwi oraz zwiększenia wydzielania insuliny.
  • SYMAZIDE MR tabletki
Kategoria:Cukrzyca
Skład: gliklazyd
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
gliklazyd (Gliclazidum)

Wskazania:
Lek zaleca się podawać w przypadku cukrzycy insulinozależnej u osób dorosłych (u których zmiana trybu życia na zdecydowanie zdrowszy, nie przyniosła oczekiwanych efektów w postaci odpowiedniego stężenia glukozy we krwi).

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy leków hipoglikemizujących z grupy pochodnych sulfonylomocznika. Działa na bazie gliklazydu, który ogranicza poziom glukozy we krwi stymulując wydzielanie insuliny przez komórki beta wysp Langerhansa. Zwiększone wydzielanie insuliny po posiłku i białka C utrzymuje się 2 latach kuracji. W cukrzycy typu 2 (insulinozależnej) substancja czynna odpowiada za przywrócenie wczesnego wzrostu wydzielania insuliny w obecności glukozy i powoduje nasilenie drugiej fazy wydzielania insuliny. Preparat oddziałuje także na naczynia - ogranicza proces formowania się mikrozakrzepów w dwóch mechanizmach, które przypuszcza się są główną przyczyną powikłań cukrzycy: w wyniku częściowego zatrzymywania zlepiania się trombocytów i adhezji płytek przez ograniczenie czynności markerów płytek (beta-tromboglobulina, tromboksan B2); przez oddziaływanie na czynność fibrynolityczną śródbłonka naczyń przez wzrost czynności tkankowego aktywatora plazminogenu (tPA).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- cukrzyca typu l
- stan przedśpiączkowy albo śpiączka cukrzycowa, ketoza i kwasica cukrzycowa
- zaburzenia wydolności nerek albo wątroby
- stosowanie mykonazolu
- okres karmienia piersią.

Dawkowanie Symazide MR:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych zalecana dawka może wynosić 1-4 tabl. (30-120 mg)/24h, jednorazowo, w czasie jedzenia śniadania. Jeżeli pominięto jedną dawkę nie należy jej zwiększać w dniu następnym. Dawkę zaleca się dostosować do indywidualnej reakcji metabolicznej pacjenta (stężenie glukozy we krwi, HbA1c). Podawanie leku rozpocząć od dawki 30 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel