Polecane produkty
Skład:
1 kaps. zawiera 300 mg paracetamol, 30 mg pseudoefedryny, 12 mg dekstrometorfan.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, powidon K17, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, czerwień koszenilowa El24.
Działanie:
Preparat charakteryzuje się złożonym składem. Działa na bazie trzech składników aktywnych: paracetamolu, pseudoefedryny i dekstrometorfanu. Dzięki tego łagodzi dolegliwości bólowe oraz przyczynia się do obniżenia podwyższonej ciepłoty ciała. Dodatkowo działa przeciwkaszlowo i udrażnia przewody nosowe oraz ujścia zatok przynosowych. Ogranicza ilość wydzieliny śluzowej oraz stopień przekrwienia i stanu obrzękowego śluzówki nosa.
Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- wrodzony deficyt dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
- przyjmowanie inhibitorów MAO i okres do 14 dni od zaprzestania ich zażywania
- ciężkie zaburzenia wydolności nerek albo wątroby
- poważne nadciśnienie tętnicze
- choroba niedokrwienna serca
- alkoholizm
- astma oskrzelowa
- przyjmowanie w ciąży i w okresie laktacji
- podawanie dzieciom poniżej 6 roku życia
Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w ramach leczenia dorażnego przeziębienia, grypy oraz stanów grypopodobnych i zapalenia zatok przynosowych.
Dawkowanie:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosować 1-2 kaps. x 3-4/24h. Nie należy przyjmować więcej niż 8 kaps./24h. Dzieciom w wieku 6-12 lat podawać 1 kaps. x 3-4/24h (nie więcej niż 4 kaps./24h).