TOPAMAX tabletki

  • TOPAMAX to lek doustny wykazujący właściwości przeciwpadaczkowe i przeciwmigrenowe. Działa na bazie składnika o nazwie topiramat, który łagodzi napady padaczkowe i zapobiega migrenie.
  • TOPAMAX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
topiramat (Topiramatum)

Wskazania:
Stosować w przypadku różnych postaci padaczki w ramach monoterapii albo leczenia skojarzonego. Zalecany również w celu zapobiegania migrenie.

Działanie:
Preparat zaliczany do grupy leków przeciwpadaczkowych. Do tej pory nie udało się jeszcze do końca poznać dokładnego mechanizmu działania przeciwpadaczkowego i przeciwmigrenowego topiramatu. W badaniach elektrofizjologicznych i biochemicznych w hodowli komórek nerwowych zidentyfikowano 3 własności prawdopodobnie odpowiadające za działanie przeciwpadaczkowe. Potencjały czynnościowe wielokrotnie spowodowane przez podtrzymywaną depolaryzację komórek nerwowych były hamowane przez substancję czynną w sposób czasowo zależny. Dowodzi to zatrzymywania zależnych od napięcia kanałów sodowych. Topiramat powoduje zwiększenie częstości, z jaką kwas gamma-aminomasłowy (GABA) aktywuje receptory GABAA i powoduje wzrot zdolności GABA do indukowania przepływu jonów chlorkowych do komórek nerwowych, co może dowodzić, że lek nasila blokujące właściwości tego transmitera. Substancja czynna jest antagonistą kwasu kainowego w zakresie stymulowania działania kwasu glutaminowego w obrębie receptora kwas kainowy/AMPA bez zauważalnego oddziaływania na czynność NMDA na podtypie receptora NMDA. Co więcej topiramat stanowi inhibitor części izoenzymów anhydrazy węglanowej, jednak charakteryzuje się słabszym działaniem od acetazolamidu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża
- stosowanie u kobiet w wieku rozrodczym, niestosujących skutecznych metod antykoncepcyjnych

Dawkowanie Topamax:
Stosować doustnie. W ramach monoterapii padaczki u osób dorosłych stosować dawkę wynoszącą: 25 mg x 1/24h, na noc, przez pierwsze 7 dni. Później dawkę dobową należy stopniowo zwiększać, w odstępach 7-14 dni, o 25 mg albo 50 mg na dobę (przyjmowane w 2 dawkach podzielonych). Niektórzy chorzy z opornymi na kurację postaciami padaczki tolerowali lek w dawkach do 1000 mg/24h. Dzieciom w wieku powyżej 6 lat i młodzież zaleca się podawać 0,5-1 mg/kg mc./24h, na noc, przez pierwsze 7 dni. Później dawkę należy stopniowo zwiększać o 0,5-1 mg/kg mc./24h, w odstępach 7-14 dni (podawane w 2 dawkach podzielonych).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel