TORVALIPIN tabletki

  • TORVALIPIN dzięki temu, że reguluje stężenie cholesterolu w organizmie, przyczynia się do złagodzenia objawów hipercholesterolemii i chroni przed zdarzeniami sercowo-naczyniowymi.
  • TORVALIPIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (Atorvastatinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku osobom z hipercholesterolemiom oraz zagrożonym ryzykiem wystąpienia schorzeń sercowo-naczyniowych.

Działanie:
Preparat zawiera atorwastatynę, która jest wybiórczym, konkurencyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiadającego za modyfikację 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, również cholesterolu. Lek powoduje ograniczenie stężenia cholesterolu i lipoprotein w osoczu krwi, co jest skutkiem zablokowania czynności reduktazy HMG-CoA i syntezy cholesterolu w wątrobie. Substancja czynna wpływa na zwiększenie liczby receptorów wątrobowych dla LDL na powierzchni błony komórkowej komórek wątrobowych, a to przyczynia się do wzrostu wychwytu i katabolizmu LDL. Ogranicza tworzenie się LDL i ilości cząsteczek LDL, powoduje duże i utrzymujące się zwiększenie czynności receptora LDL. Pozytywnie oddziałuje i modyfikuje jakość krążących cząsteczek LDL. Ogranicza poziom cholesterolu LDL u osób cierpiących z powodu homozygotycznej rodzinnej hipercholesterolemii, u których nie zaobserwowano reakcji na preparaty hipolipemizujące. Preparat skutecznie ogranicza stężenie cholesterolu całkowitego (o 30-46%), cholesterolu-LDL (o 41-61%), apolipoproteiny B (o 34-50%) i triglicerydów (o 14-33%). Co więcej powoduje zwiększenie stężenia cholesterolu HDL i apolipoproteiny A1.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- czynna choroba wątroby lub trwale zwiększona aktywność aminotransferaz we krwi, która przekracza 3-krotnie górną granicę normy o nieznanej etiologii
- ciąża
- okres laktacji
- podawanie leku pacjentkom w wieku rozrodczym, które nie przyjmują skutecznych środków antykoncepcyjnych.

Dawkowanie Torvalipin:
Stosować doustnie. bez względu na posiłki. Zazwyczaj na początku podaje się dawkę wynoszącą 10 mg x 1/24h. Zmiany dawek należy dokonywać co 4 tygodnie albo rzadziej. Nie stosować więcej niż 80 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel