Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

TORAMAT tabletki

  • TORAMAT działa na bazie topiramatu, składnika odpowiadającego za skuteczne łagodzenie ataków padaczkowych oraz zapobieganie napadom migrenowym. Przeznaczony do stosowania doustnego.
  • TORAMAT tabletki
Producent: Glenmark
Skład: topiramat
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
topiramat (Topiramatum)

Wskazania:
Lek wskazany jest w profilaktyce ataków migrenowych u osób dorosłych. Należy go również podawać w ramach leczenia różnych postaci padaczki.

Działanie:
Preparat działa na bazie topiramatu, który działa przeciwpadaczkowo i przeciwmigrenowo. Posiada trzy rodzaje właściwości, które prawdopodobnie odpowiadają za łagodzenie ataków padaczkowych. Substancja czynna ogranicza częstotliwość tworzenia się potencjałów czynnościowych w komórkach nerwowych poddawanych długotrwałej depolaryzacji. Dowodzi to hamowania zależnych od napięcia kanałów sodowych. Preparat intensyfikuje działanie GABA przez receptory GABAA. Jest antagonistą w zakresie stymulowania receptorów glutaminianowych, należących do podtypu receptorów kainianowych/AMPA, bez zauważalnego oddziaływania na receptory podtypu NMDA. Dodatkowo lek blokuje część izomerów anhydrazy węglanowej.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku

Dawkowanie Toramat:
Stosować doustnie. W ramach monoterapii przy padaczce u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosować dawkę wynoszącą: 25 mg x 1/24h, na noc, przez pierwsze 7 dni. Później dawkę dobową należy stopniowo zwiększać, w odstępach 7-14 dni, o 25 mg albo 50 mg na dobę (przyjmowane w 2 dawkach podzielonych). Maksymalna dawka dobowa to 500 mg/24h. Dzieciom w wieku powyżej 6 lat zaleca się podawać 0,5-1 mg/kg mc./24h, na noc, przez pierwsze 7 dni. Później dawkę należy stopniowo zwiększać o 0,5-1 mg/kg mc./24h, w odstępach 7-14 dni (podawane w 2 dawkach podzielonych). Przy migrenie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia stosować na początku 25 mg/24h wieczorem przez 7 dni. Później dawkę zwiększać o 25 mg w odstępie tygodnia. Zazwyczaj zaleca się podawanie dawki 50 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel