ULTRACOD tabletki

  • ULTRACOD to lek o silnym działaniu przeciwbólowym. Stanowi połączenie paracetamolu i fosforanu kodeiny. Dodatkowo przyczynia się do obniżenia podwyższonej ciepłoty ciała.
  • ULTRACOD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
paracetamol (Paracetamolum), fosforan kodeiny (Codeini phosphas)

Wskazania:
Preparat wykorzystywać w celu łagodzenia dolegliwości bólowych o średnim i znacznym nasileniu. Może być podawany również przy ostrym bólu o umiarkowanym nasileniu u młodzieży powyżej 12 lat, który nie ustąpił po podaniu innych preparatów przeciwbólowych (np. paracetamolu albo ibuprofenu).

Działanie:
Lek charakteryzuje się złożonym składem. Zawiera paracetamol, który wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Przyczynia się w większym stopniu do zatrzymania ośrodkowej niż obwodowej syntezy prostaglandyn. Blokuje również właściwości endogennych substancji pirogennych na ośrodek termoregulacji w podwzgórzu, co odpowiada za ograniczenie podwyższonej temperatury ciała. Kodeina to opioid wykazujący ośrodkowe działanie przeciwbólowe. Jej właściwości są zależne od zastosowanej dawki. Część badań dowodzi większej efektywności przeciwbólowej kompleksu złożonego z paracetamolu i kodeiny niż w przypadku podania osobno tych składników.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- ostra niewydolność wątroby
- zaburzenia funkcjonowania wątroby
- schorzenia, w których należy unikać depresji ośrodka oddechowego
- ciężka astma
- urazy głowy
- podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe
- operacje dróg żółciowych
- porażenna niedrożność jelita
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO albo w ciągu 2 tygodni od ich zastosowania
- zabieg wycięcia migdałka podniebiennego i (albo) gardłowego w ramach leczenia zespołu obturacyjnego bezdechu śródsennego u dzieci i młodzieży w wieku 0 -18 lat
- okres laktacji
- szybki metabolizm z wykorzystanie enzymu CYP2D6
- śpiączka

Dawkowanie Ultracod:
Stosować doustnie. Osobom dorosłym i młodzieży powyżej 12 lat podawać 1-2 tabl. w pojedynczej dawce, nie więcej niż x 4/24h w odstępach nie krótszych niż 6h. Dawka zależna jest od masy ciała (10-15 mg/kg mc. dla paracetamolu i 0,5-1 mg/kg mc. dla kodeiny), 2 tabl. w pojedynczej dawce mogą przyjmować wyłącznie pacjenci o mc. większej lub równej 60 kg. Nie należy stosować więcej niż 4 000 mg paracetamolu/24h i 240 mg kodeiny fosforanu/24h (8 tabl./24h).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel