VALSARTAN 123RATIO kapsułki

  • VALSARTAN 123RATIO to doustny lek hipotensyjny. Dzięki zawartości antagonisty receptora angiotensyny II (typu AT1) skutecznie obniża podwyższone ciśnienie tętnicze krwi u dzieci od 6 roku życia i osób dorosłych.
  • VALSARTAN 123RATIO kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
walsartan (Valsartanum)

Wskazania:
Preparat wykorzystywać w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia tętniczego u osób dorosłych, dzieci od 6 roku życia i młodzieży. Lek wskazany również po niedawno przebytym ataku serca oraz w czasie leczenia objawowej niewydolności serca.

Działanie:
Lek działa na bazie antagonisty receptora angiotensyny II (typu AT1) - walsartanu. Odpowiada on za wybiórcze łączenie się z receptorem AT1, co w efekcie hamuje działanie angiotensyny II. Walsartan jest agonistą receptora AT1, nie łączy się i nie zatrzymuje innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych ważnych z punktu widzenia regulacji w układzie krążenia. Nie wykazuje właściwości inhibicyjnych wobec ACE (kininazy II), dzięki czemu nie powoduje nasilenia efektów działania pozostających w zależności od bradykininy. U przeważającej części pacjentów po zastosowaniu jednej dawki leku, efekt hipotensyjny obserwuje się w ciągu 2 h, a najwyższe obniżenie ciśnienia tętniczego krwi jest osiągane w ciągu 4-6 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- zaburzenia pracy wątroby o poważnym przebiegu
- marskość żółciowa wątroby
- cholestaza
- przyjmowanie w tym samym czasie aliskirenu u osób z cukrzycą albo z zaburzeniami czynności nerek
- ciąża

Dawkowanie:
Stosować doustnie. Przy nadciśnieniu tętniczym u dzieci o mc. mniejszej niż 35 kg podawać na początku 40 mg x 1/24h; o mc. większej lub równej 35 kg: 80 mg x 1/24h ( i u osób dorosłych) W przypadku niewydolności serca leczenie rozpoczynać od 40 mg x 2/24h. Zwiększanie dawki kolejno do 80 mg i 160 mg stosowanych x 2/24h powinno odbywać się w odstępach przynajmniej 14 dni, do uzyskania maksymalnej dawki tolerowanej przez pacjenta. W przypadku stanu po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego rozpoczynać leczenie już po 12 h od zdiagnozowania zawału mięśnia sercowego. Na początku stosować 20 mg x 2/24h, później w ciągu kilku tygodni dawkę należy stopniowo zwiększać do 40 mg, 80 mg i 160 mg, stosowanych x 2/24h Nie stosować więcej niż 160 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel